Kiedy sadzić tulipany? Nie przegap tej daty w kalendarzu, a pięknie zakwitną na wiosnę

Wiosenny ogród nie może obejść się bez tulipanów. Aby kwiaty bujnie zakwitły należy pamiętać o kilku zasadach. Dzięki nim dobrze się przyjmą i nie będą narażone na różnego typu choroby. Dowiedz się, kiedy sadzić tulipany oraz jak odpowiednio o nie zadbać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tulipany to prawdziwy symbol wiosny. Kwiaty kwitną tylko przez krótki okres na przełomie marca i kwietnia. Z tego powodu należy pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji tych roślin. Kiedy sadzić tulipany, aby bujnie zakwitły? Poznaj najlepsze rady.

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Kiedy sadzić tulipany? Ten termin sprawdzi się najlepiej

Przy sadzeniu tulipanów najlepiej zdążyć przed zimą. Młode sadzonki zasadzone później niż w październiku mogą nie przetrwać zimnych warunków panujących w kolejnych miesiącach. Z tego powodu zaleca się, aby robić to wczesną jesienią, najlepiej już we wrześniu. Pamiętaj także o zapewnieniu roślinom odpowiednich warunków. Ziemia, w której je zasadzisz, nie powinna być za bardzo przesuszona, ani zbyt wilgotna. Dzięki temu młode kwiaty dobrze się przyjmą i nie będą podatne na choroby. Sadzenie tulipanów powinno odbywać się w pogodnym, jednak stosunkowo chłodnym dniu. Jeśli jednak dopiero w lutym panujesz posadzić tulipany, również mają spore szanse na zakwitnięcie wiosną.

Sadzenie tulipanów krok po kroku. W ten sposób zadbasz o zdrowie roślin

Kluczowym punktem przy sadzeniu tulipanów jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Rośliny najlepiej rozwijają się na lekko nasłonecznionej powierzchni. Uprawianie ich w półcieniu również jest dobrym pomysłem. Przed zasadzeniem kwiatów dokładnie oczyść wybrany wcześniej obszar. Usuń z niego wszelkie chwasty, kamienie i inne rośliny. Następnie wykop w ziemi dołki o głębokości od 15 do 20 cm. Pamiętaj, aby pomiędzy poszczególnymi sadzonkami zachować co najmniej kilkunastocentymetrowy odstęp.

Sadzonki należy zasadzić szpiczastym czubkiem ku górze. Nie zapomnij o delikatnym podsypywaniu ich ziemią - młode rośliny nie mogą się przechylić. Gdy już w całości przykryjesz kwiaty gruntem, delikatnie je podlej. Nie podlewaj roślin aż do ich rozkwitu. Jesienna aura powinna dostarczyć im wystarczająco wody. 

Więcej o: