Nosi rozmiar 53 i ma największe stopy na świecie. Ma problem, aby znaleźć odpowiednie buty

Tanya Herbert jest rekordzistą Guinnessa w kategorii największych stóp żyjącej kobiety. Ich rozmiar dla wielu może być zadziwiający. Choć ma wyjątkowy tytuł, boryka się również z problemem, który towarzyszy jej już od czasów szkolnych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kobieta o największych na świecie stopach, które mają zadziwiającą wielkość, twierdzi, że znalezienie butów jest dla niej „niemożliwe". Tanya Herbert pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i ma obecnie 39 lat. Musi sama przedłużać kupowane w sklepie obuwie, aby mieć pewność, że będą pasować na jej stopy.

 
Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Kasia KowalskaKasia Kowalska pozuje w bikini. Aż trudno uwierzyć, że gwiazda ma 49 lat

Tanya Herbert z Teksasu ma największe kobiece stopy na świecie. Ile mierzą?

Tanya jest rekordzistą Guinnessa w kategorii największych na świecie stóp żywej osoby w przypadku kobiety. Jej prawa stopa ma 33,1 cm, a lewa stopa 32,5 cm, co oznacza, że jej rozmiar buta to europejski rozmiar 51. 

Dorastając, zawsze byłam najwyższa w okolicy. Moja mama miała 195 cm, a mój tata 193 cm, więc nie miałam wyboru i musiałam być wysoka.

Ma również 207.74 cm wzrostu. Ciekawostką jest, że jest to tylko ok. 7,5 cm mniej niż najwyższa kobieta mieszkająca w Turcji, Rumeysa Gelgi, która ma 215,16 cm. Tanya zawsze była znacznie wyższa i miała większe stopy niż jej rówieśnicy. Już w szkole średniej  osiągnęły rekordowy rozmiar i tak pozostało do dzisiaj. Przez większość życia, zmuszona była kupować tylko męskie buty, ponieważ to jedyne modele, jakie mogła znaleźć w swoim rozmiarze.

Bycie rekordzistą świata może dać mi możliwości, których wcześniej nie miałam. Chcę być iskrą dla przemysłu obuwniczego.

Jak doprać skarpetki?Jak doprać skarpetki? Przygotuj pastę i nałóż. Brud szybko zniknie

 

Amerykanka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

Dzięki mediom społecznościowym rekordzistka była w stanie połączyć się z innymi kobietami borykającymi się z tym samym problemem. Znalazła również sposoby na stworzenie własnych, kobiecych butów, wydłużając je i poszerzając, aby pasowały do jej stóp. W kwietniu 2022 roku, kobieta skontaktowała ze stroną Księga Rekordów Guinnessa. Przedstawiciele odwiedzili ją i zmierzyli stopy. Musiała jednak trochę poczekać, bo dopiero w październiku Guinness zweryfikował jej wymiary i oficjalnie potwierdził, że pobiła rekord. Wcześniej należał on do Julie Felton ze Stanów Zjednoczonych, z rozmiarem stóp 48,5.

 
Więcej o: