Nosi rozmiar 53 i ma największe stopy na świecie. Ma problem, aby znaleźć odpowiednie buty

Tanya Herbert jest rekordzistą Guinnessa w kategorii największych stóp żyjącej kobiety. Ich rozmiar dla wielu może być zadziwiający. Choć ma wyjątkowy tytuł, boryka się również z problemem, który towarzyszy jej już od czasów szkolnych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kobieta o największych na świecie stopach, które mają zadziwiającą wielkość, twierdzi, że znalezienie butów jest dla niej „niemożliwe". Tanya Herbert pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i ma obecnie 39 lat. Musi sama przedłużać kupowane w sklepie obuwie, aby mieć pewność, że będą pasować na jej stopy.

 
Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Tanya Herbert z Teksasu ma największe kobiece stopy na świecie. Ile mierzą?

Tanya jest rekordzistą Guinnessa w kategorii największych na świecie stóp żywej osoby w przypadku kobiety. Jej prawa stopa ma 33,1 cm, a lewa stopa 32,5 cm, co oznacza, że jej rozmiar buta to europejski rozmiar 51. 

Dorastając, zawsze byłam najwyższa w okolicy. Moja mama miała 195 cm, a mój tata 193 cm, więc nie miałam wyboru i musiałam być wysoka.

Ma również 207.74 cm wzrostu. Ciekawostką jest, że jest to tylko ok. 7,5 cm mniej niż najwyższa kobieta mieszkająca w Turcji, Rumeysa Gelgi, która ma 215,16 cm. Tanya zawsze była znacznie wyższa i miała większe stopy niż jej rówieśnicy. Już w szkole średniej  osiągnęły rekordowy rozmiar i tak pozostało do dzisiaj. Przez większość życia, zmuszona była kupować tylko męskie buty, ponieważ to jedyne modele, jakie mogła znaleźć w swoim rozmiarze.

Bycie rekordzistą świata może dać mi możliwości, których wcześniej nie miałam. Chcę być iskrą dla przemysłu obuwniczego.
 

Amerykanka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

Dzięki mediom społecznościowym rekordzistka była w stanie połączyć się z innymi kobietami borykającymi się z tym samym problemem. Znalazła również sposoby na stworzenie własnych, kobiecych butów, wydłużając je i poszerzając, aby pasowały do jej stóp. W kwietniu 2022 roku, kobieta skontaktowała ze stroną Księga Rekordów Guinnessa. Przedstawiciele odwiedzili ją i zmierzyli stopy. Musiała jednak trochę poczekać, bo dopiero w październiku Guinness zweryfikował jej wymiary i oficjalnie potwierdził, że pobiła rekord. Wcześniej należał on do Julie Felton ze Stanów Zjednoczonych, z rozmiarem stóp 48,5.

 
Więcej o: