Polityką zajmuje się od 1980 roku, kiedy została członkiem Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" na Uniwersytecie Warszawskim. Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu. W 2007 roku mianowana członkiem Trybunału Stanu, a po skończonej kadencji wystartowała w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ponad dwa lata temu postanowiła wycofać się z czynnej polityki i została sędziną Trybunału Konstytucyjnego.
Krystyna Pawłowicz jest aktywna w mediach społecznościowych. Na profilu chętnie komentuje bieżące wydarzenia, nie przebierając w słowach. Od lat wzbudza wiele kontrowersji. Jako posłanka dostawała upomnienia od Komisji Etyki Poselskiej. Często wchodzi w interakcję i wymianę zdań z internautami. Do dzisiaj posty Krystyny Pawłowicz wzbudzają emocje i są szeroko komentowane. Pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego, nadal jest aktywna zawodowo. Na jak wysoką emeryturę może liczyć?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Jak podaje Super Express, Krystyna Pawłowicz przeszła na emeryturę w 2012 roku. Jako sędzina Trybunału Konstytucyjnego otrzymuje comiesięczną wypłatę wynagrodzenia w wysokości 23 tysięcy złotych, a dodatkowo pobiera emeryturę, która w 2021 roku wynosiła aż 5 tysięcy złotych. Ze względu na coroczną waloryzację jest ona jednak teraz z pewnością nieco wyższa.