Krystyna Pawłowicz pracuje i pobiera emeryturę z ZUS. Ile wynosi? Kwota zwala z nóg

Krystyna Pawłowicz kończy w tym roku 71 lat, jednak nadal jest aktywna zawodowo i otrzymuje wynagrodzenie. Od 2019 roku pełni funkcję sędziny Trybunału Konstytucyjnego. Wieloletnia posłanka Prawa i Sprawiedliwości może też liczyć na sporą emeryturę.

Polityką zajmuje się od 1980 roku, kiedy została członkiem Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" na Uniwersytecie Warszawskim. Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu. W 2007 roku mianowana członkiem Trybunału Stanu, a po skończonej kadencji wystartowała w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ponad dwa lata temu postanowiła wycofać się z czynnej polityki i została sędziną Trybunału Konstytucyjnego. 

Zobacz wideo Ozdoba: Prof. Krystyna Pawłowicz to na pewno barwna postać

Nicole ScherzingerNicole Scherzinger w skąpym bikini. "Zawstydzasz młodsze kobiety"

Wieloletnia twarz Prawa i Sprawiedliwości. Wypowiedzi Pawłowicz często budzą wiele emocji

Krystyna Pawłowicz jest aktywna w mediach społecznościowych. Na profilu chętnie komentuje bieżące wydarzenia, nie przebierając w słowach. Od lat wzbudza wiele kontrowersji. Jako posłanka dostawała upomnienia od Komisji Etyki Poselskiej. Często wchodzi w interakcję i wymianę zdań z internautami. Do dzisiaj posty Krystyny Pawłowicz wzbudzają emocje i są szeroko komentowane. Pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego, nadal jest aktywna zawodowo. Na jak wysoką emeryturę może liczyć?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maciej Musiał pokazał się bez koszulki. Magda Gessler zareagowała. Fani: 'Nie zapędzaj się' (zdjęcie ilustracyjne)Musiał pokazał się bez koszulki. Magda Gessler zareagowała. Fani: "Nie zapędzaj się"

Krystyna Pawłowicz pobiera emeryturę. Ile wynosi jej miesięczne świadczenie?

Jak podaje Super Express, Krystyna Pawłowicz przeszła na emeryturę w 2012 roku. Jako sędzina Trybunału Konstytucyjnego otrzymuje comiesięczną wypłatę wynagrodzenia w wysokości 23 tysięcy złotych, a dodatkowo pobiera emeryturę, która w 2021 roku wynosiła aż 5 tysięcy złotych. Ze względu na coroczną waloryzację jest ona jednak teraz z pewnością nieco wyższa. 

Więcej o: