Z zimną krwią zabili Sharon, która była w ósmym miesiącu ciąży. Prosiła, by pozwolili jej urodzić

Sharon Tate była uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Ze względu na niebywały talent, wróżono jej także świetlaną przyszłość w aktorstwie. Przez 19 miesięcy była żoną Romana Polańskiego, z którym spodziewała się dziecka. Ich szczęście przerwała brutalna zbrodnia.

Sharon Tate urodziła się 24 stycznia 1943 roku w Dallas. Swoją karierę aktorską zaczęła w latach 60. XX wieku. Choć początkowo pojawiała się jako postać trzecioplanowa, szybko doceniono jej umiejętności aktorskie, w szczególności komediowe. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brutalna historia, która wstrząsnęła Hollywood. Sharon Tate, żonę Romana Polańskiego, spotkała tragedia

Sharon Tate i Roman Polański. Aktorka zagrała w jego filmie

Po zakończeniu prac na "Okiem diabła" Sharon postanowiła zostać w Londynie, gdzie poznała Romana Polańskiego, a wkrótce potem dostała główną rolę w jego produkcji. W trakcie nagrań pomiędzy reżyserem a aktorką zaiskrzyło. Po zakończeniu zdjęć postanowili razem zamieszkać. Sharon zyskiwała coraz większą sławę i rozpoznawalność, a za rolę w "Dolinie Lalek" otrzymała nominację do Złotego Globu. Para pobrała się 20 stycznia 1968 roku, a pod koniec roku okazało się, że jej w ciąży. Ich szczęście nie trwało jednak długo.

Sekta "Rodzina" zamordowała z zimną krwią Sharon i jej przyjaciół. Aktorka miała błagać, by pozwolili jej urodzić

8 sierpnia 1969 roku, dwa tygodnie przed planowanym porodem, Sharon wybrała się z trójką przyjaciół — Jay'em Sebringiem, Wojciechem Frykowskim i Abigail Folger, do restauracji, skąd wrócili przed 23. Jej mąż w tym czasie pracował nad nowym filmem w Londynie, miał jednak wrócić za 4 dni. Chwilę po północy do ich domu włamali się członkowie sekty "Rodzina" założona przez Charlesa Mansona. Przerażonym domownikom kazali położyć się na brzuchach. Sebringowi okręcili szyję liną, którą następnie przerzucili nad belką stropową. Jej drugim końcem skrępowali Tate. Ciała wszystkich znalazła następnego dnia gosposia. Zwłoki Frykowskiego i Folger leżały na trawniku przed domem, natomiast Tate i Sebringa w bawialni, gdzie na drzwiach krwią kobiety napisano "pig" (świnia).

Wszyscy zginęli od ran kłutych. Sharon miała ich aż szesnaście, z czego pięć było śmiertelnych. W czasie procesu na jaw wyszło, że aktorka błagała, by oprawcy zabrali ją ze sobą i wstrzymali się z zamordowaniem, aż urodzi. Ci nie mieli jednak litości. Zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Romanem Polańskim, ale także całym miastem. Pogrzeb Sharon Tate i jej synka, którego pośmiertnie nazwano na część dziadków Paulem Richardem Polańskim, odbył się 13 sierpnia.

Więcej o: