Nigdy nie dawaj tych kwiatów w prezencie. Wręczanie ich jest nie na miejscu

Często, gdy chcemy komuś sprawić przyjemność, wręczamy mu piękny bukiet kwiatów. To też często wspaniały dodatek do prezentów z okazji wielu różnych okazji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie rodzaje kwiatów się do tego nadają. Wręczając jeden z kolorów, popełniasz ogromne faux-pas.

Nie każdy zna symbolikę kwiatów. Wręczanie niektórych odmian i kolorów może okazać się wielkim nietaktem. Szczególnie gdy trafimy na kogoś, kto wie, co oznaczają. Jak nie popełnić faux-pas podczas kupowania kwiatów w prezencie? Podpowiadamy, czego lepiej unikać.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakich kwiatów lepiej nie dawać? Uważaj na kilka kolorów

Za pomocą wręczanych kwiatów możemy okazać to, co czujemy. Wszystko dlatego, że niektóre kolory oznaczają pozytywne, a inne negatywne emocje. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i często popełnia błąd. Jakich kolorów lepiej unikać?

Warto przede wszystkim odpuścić żółty odcień. Choć pięknie wygląda i wydaje się, że mogą kojarzyć się tylko z pozytywnymi uczuciami, w rzeczywistości jest jednak inaczej. Zamiast ciepłych, miłych emocji, są symbolem zazdrości i zdrady. Gdy je wręczasz, obdarowywana osoba może poczuć z twojej strony fałsz oraz negatywne intencje. Nie powinno się również obdarowywać nikogo fioletowymi kwiatami. Wszystko dlatego, że w naszej kulturze ten odcień kojarzy się głównie z pogrzebami.

Rodzaje kwiatów, których lepiej nie wręczać w prezencie. Możesz popełnić ogromne faux-pas

Nie tylko kolory kwiatów mają znaczenie. Ważny jest również rodzaj, który planujemy podarować, ponieważ niektóre z nich zarezerwowane są tylko do konkretnych sytuacji. Czego najlepiej unikać? Przede wszystkim chryzantem i kalii, które kojarzone są z pogrzebami i cmentarnymi wieńcami. Choć te kwiaty są niezwykle piękne, w naszej kulturze lepiej nie wręczać ich w formie bukietów, ponieważ obdarowywana osoba może poczuć się urażona. Warto natomiast wybierać klasykę, która zawsze się sprawdzi, jak róże, tulipany, goździki czy frezje.

Więcej o: