Potrzyj bananem płytę indukcyjną. Efekt? W mig rozwiążesz uporczywy problem

Na kuchni indukcyjnej często pojawiają się rysy i zadrapania. W takim stanie kuchnia nie prezentuje się najlepiej. Jak poradzić sobie z tym problemem? Rozwiązanie jest dość zaskakujące. Z pomocą przyjdzie ci banan.

Do zarysowań dochodzi najczęściej podczas przesuwania garnków czy patelni. Kłopotem są naczynia, które mogą posiadać ciężkie do zauważenia wypustki rysujące powierzchnię. Nawet osoby, które dbają o sprzęt kuchenny, mierzą się z tym problemem. Istnieje jednak prosty sposób, aby poradzić sobie z zadrapaniami.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Porysowana płyta indukcyjna. Weź banana i potrzyj nim powierzchnię

Z problemem porysowanej płyty indukcyjnej świetnie poradzi sobie banan. To zaskakujący sposób, ale skuteczny. To metoda naturalna i innowacyjna. Banan świetnie nabłyszczy i nawoskuje powierzchnię. Wystarczy przekroić go wzdłuż i płaską częścią przetrzeć płytę. Pozostawić na chwilę i po kilku minutach wytrzeć suchą ściereczką, aby usunąć resztki miąższu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na usunięcie rys na płycie. Soda oczyszczona i spirytus

Jeśli akurat nie posiadasz w kuchni banana, dobrym sposobem jest zastosowanie wody i sody oczyszczonej. Mieszanka świetnie radzi sobie z zarysowaniami. Jak ją przygotować? Połącz wodę z sodą w proporcji 3:1. Mikstura nie powinna mieć grudek, więc należy dobrze ją wymieszać, a następnie nanieść na płytę i delikatnie rozsmarować ściereczką. Po kilku minutach ściągnijmy pastę, a kuchnię wypolerujmy szmatką.

Popularnym sposobem jest również woda ze spirytusem. Najpierw należy przetrzeć płytę morką szmatką nasiąkniętą ciepłą wodą, a następnie suchą ściereczką nanieść spirytus i pocierać rysy, które po chwili powinny całkowicie zniknąć.

Więcej o: