Hit w "Mam talent". Zaśpiewała "Miłość w Zakopanem" po francusku. Zaskoczyła samego Sławomira

Covery od kilku lat podbijają internet. Nikt jednak nie spodziewał się, że "Miłość w Zakopanem" zostanie kiedykolwiek wykonane w taki sposób. 27-letnia Francuska zaprezentowała polski hit Disco Polo w swoim ojczystym języku. Jej aranżacja zaskoczyła wszystkich, nawet samego autora piosenki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Takiej wersji "Miłość w Zakopanem" nikt się nie spodziewał. W 14 edycji polskiego "Mam talent" wzięła udział Joan Bonjour - francuska wokalistka o niezwykłym głosie. Artystka, jak przyznała w żartach, zamyśliła się podczas spaceru po Paryżu i zawędrowała do Gdańska. Niedługo po wyjściu na scenę wykonała hit polskiego muzyka disco polo w swoim ojczystym języku.

Zobacz wideo Kajra wychodzi z lodówki? Odpiera zarzuty. HIT

Zaśpiewała "Miłość w Zakopanem" po francusku. Jej wersja skrajnie różni się od oryginału

Aranżacja Joany znacząco różni się od oryginału piosenki. W swojej pierwotnej wersji "Miłość w Zakopanem" to skoczna i żwawa piosenka, w której dominują dźwięki trąbek. W wykonaniu francuskiej wokalistki nie znajdziemy szybkich melodii. Zamiast tego zaprezentowała romantyczną balladę opartą o tony odgrywane na pianinie i skrzypcach. Wzruszający podkład, w połączeniu z językiem francuskim i pięknym głosem kobiety zaskoczył wszystkich. w tym i jury. 

 

Jej występ docenił sam Sławomir. Jak zareagował?

W komentarzach pod filmikiem z występu Joany Bonjour można znaleźć wiele zaskoczonych i zachwyconych osób. 

Kiedy to usłyszałam, powaliło mnie. Jestem zachwycona tą aranżacją, o wykonaniu nie wspomnę. Śliczna wokalistka o cudownym głosie. Z takiej pioseneczki zrobić piękny utwór, chylę czoła i uwielbiam.
Muzyczna perełka. Jak to pięknie brzmi. Kobieta ma talent i czuje, o czym śpiewa. Tam rzeczywiście była miłość... w tym Zakopanem i faktycznie lał się szampan i to jak... z wyczuciem, wdziękiem! Aranżacja wspaniała, wykonanie cudne.
Nie wierzę, nie wierzę, że z tej piosenki którą znamy, można zrobić tak piękny utwór. Czy na pewno jest to miłość w Zakopanem ? Wow...

Pod filmikiem pojawił się również sam twórca "Miłości w Zakopanem" - Sławomir. Muzyk w dość dwuznaczny sposób, wyraził aprobatę wobec nowej wersji jego hitu.

Cześć tu Sławomir. Zawsze ceniłem miłość francuską. Gratulacje.
Więcej o: