Dodaj do wody i przetrzyj meble. Na długo zapomnisz o kurzu, a mieszkanie będzie pachniało świeżością

Kurz spędza sen z powiek niejednej pani domu. Pozbycie się go bywa trudne, bo szybko wraca nawet mimo codziennego przecierania mebli. Okazuje się, że domowe mieszanki mogą temu zapobiec. Wystarczy spryskać nimi sprzęty w domu, a problem rozwiąże się sam.

Kurz, czyli drobne zanieczyszczenia, pyłki roślin czy złuszczony naskórek szybko pojawia się na meblach, podłogach, a nawet ubraniach czy kwiatach doniczkowych. Stanowi ogromny problem dla alergików i występuje niezależnie od pogody za oknem. Pozbycie się go w pełni jest praktycznie niemożliwe, jednak istnieją sposoby, dzięki którym nie będzie zbyt szybko osiadał na meblach, a sprzątanie będzie dużo łatwiejsze. Z pomocą przyjdą domowe mieszanki, które od jakiegoś czasu podbijają TikToka. Czy masz te produkty w domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co obrzydliwego wchodzi w skład kurzu? [PRACOWNIA BRONKA]

Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Spryskaj meble tą mieszanką, a problem zniknie

Użytkowniczka TikToka publikująca nagrania pod nazwą @purdyandfigg pokazała, jak radzi sobie z kurzem w swoim domu. Kobieta przedstawiła krok po kroku proces przygotowania prostej mieszanki, dzięki której pyłki nie będą zbyt szybko osiadać na sprzętach, a w mieszkaniu będzie się unosił przyjemny zapach.

  1. Zmieszaj pół szklanki wody i 1/4 szklanki octu, a następnie dodaj dwie łyżki oliwy z oliwek (tłuszcz zapobiegnie osiadaniu kurzu). Dla przyjemniejszego zapachu można wzbogacić płyn o olejek z cytrusów lub inny ulubiony aromat.
  2. Wlej mieszankę do butelki z atomizerem i wstrząśnij przed użyciem.
  3. Spryskaj zakurzone meble i wytrzyj je suchą gąbką lub ściereczką.

Domowe sposoby na kurz. Zmieszaj wodę i płyn do zmiękczania tkanin

Istnieją też inne, dużo szybsze metody, które przyniosą podobny efekt. Jedną z nich przedstawiła Tiktokerka @theamateurcleaner.

  1. Zmieszaj w misce płyn do zmiękczania ubrań i wodę w proporcji 1:1.
  2. Zamocz ściereczkę i przetrzyj dokładnie meble i inne powierzchnie, na których osiada kurz. 

Płyn do zmiękczania tkanin pozostawi po sobie przyjemny zapach, który będzie wyczuwalny przez kilka najbliższych dni.

Więcej o: