Ile do koperty na ślub w 2023? Pod uwagę należy wziąć trzy czynniki

Ile do koperty w 2023 roku? Kwotę, którą powinniśmy umieścić jako prezent dla pary młodej, zależy przede wszystkim od 3 aspektów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i rozwiązujemy dylematy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wszystko z czasem zmienia się, również kwestia prezentów ślubnych. Podarunki z zakresu wyposażenia mieszkania, sprzętów elektronicznych czy eleganckich zastaw są powoli passe. Zdecydowanie częściej nowożeńcy wolą kopertę z pieniędzmi. I wtedy pojawia się dylemat. Ile powinniśmy włożyć gotówki, by nikogo nie zawieść. Najlepiej kierować się trzema czynnikami decydującymi, ale przede wszystkim mierzyć zamiary na siły.

Zobacz wideo "Nie wyobrażam sobie teraz ciągnięcia jakiejś dziewczyny do ślubu"

Ile włożyć do koperty na wesele? To zależy od 3 aspektów

Pieniądze w kopercie to bezpieczne rozwiązanie w kwestii prezentu dla młodej pary. Nie ma możliwości, że nie trafimy w ich gust. Nie tracimy też czasu na szukanie podarunku, jego pakowanie oraz przewożenie. Wysokość kwoty, którą powinniśmy umieścić wewnątrz koperty, nie jest ściśle ustalona, lecz zależy od kilku aspektów, które warto wziąć pod uwagę. Sytuacja nieco zmieniła się również pod wpływem epidemii koronawirusa. Wiele par decyduje się na o wiele skromniejsze przyjęcia.

  • Koszt za tzw. talerzyk. Warto wziąć pod uwagę, jaki koszt poniesie para młoda w związku z organizacją imprezy i ile wyniesie koszt za jedzenia i picia za jednego gościa. Podpowiedzią w tej kwestii służy film na platformie TikTok od @sowa_media, która od 6 lat działa w branży ślubnej. Fotograf podaje, że jeśli idziesz na przyjęcie weselne wraz z partnerem, do koperty w 2023 roku wypada włożyć 700 zł.
  • Stopień pokrewieństwa z parą młodą. Najwięcej powinni włożyć do koperty rodzice, lecz zazwyczaj to właśnie oni pokrywają wiele kosztów związanych z przyjęciem. Następni w kolejce są rodzice chrzestni (ok. 1000 zł), dziadkowie oraz rodzeństwo (ok. 700-800 zł). Należy brać również pod uwagę, czy na wesele wybieramy się sami, czy z partnerem lub całą rodziną. Dalsza rodzina, czyli wujkowie, ciocie, kuzynostwo i inni krewni wypada, aby włożyli do koperty ok.700 zł.
  • Do koperty włożyć tyle, w jakim stopniu nas stać. Należy więc do tej kwestii podchodzić indywidualnie i mieć na uwadze, że nie kwestia ilości gotówki w kopercie się liczy, lecz przede wszystkim dobra zabawa i towarzystwo.

Prezent na ślub. Czy należy podpisywać kopertę z pieniędzmi na wesele?

Zdania w kwestii podpisywania kopert z pieniędzmi na wesele są podzielone. Wiele, zależy od zwyczajów ślubnych oraz kwestii życzeń, które panują w danym regionie. Podpisanie kopert może być ułatwieniem dla pary młodej, jeśli później sam będziesz zapraszał ich na własne wesele. Państwo młodzi nie będą chcieli przeznaczyć na prezent mniejszej ilości gotówki, niż otrzymali od w kopercie od danej osoby. Jednak wciąż jest to bardzo indywidualna kwestia, lecz przyjęło się, że nie powinno się podpisywać koperty. W niezaklejonej, możemy ewentualnie umieścić kartkę z życzeniami, którą już należy podpisać.

Więcej o: