"Curve cut", czyli najmodniejsze cięcie w 2023 r. Kultowa fryzura Rachel z "Przyjaciół" wraca do łask

Kultowa fryzura Rachel z serialu "Przyjaciele" powraca do łask, ale w odświeżonym wydaniu. Styliści zwracają uwagę, że w 2023 roku najmodniejsze fryzury damskie będą nawiązywać do cięcia, w jakim prezentowała się bohaterka popularnego sitcomu. Mowa o "curve cut".

Trendy obowiązują zarówno w modzie, jak i makijażu, stylizacji paznokci czy fryzur właśnie. Te ciągle się zmieniają, choć niektóre cięcia pozostają najmodniejsze już od wielu lat. Moda lubi wracać do przeszłości, a przykładem może być stylizacja, która w latach 90. królowała w trendach. Chodzi o fryzurę Rachel Greene, głównej bohaterki "Przyjaciół", jednego z najpopularniejszych seriali w historii.

Zobacz wideo Co łączy Muldera i Scully, "Przystanek Alaska" oraz dra House'a?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Modne fryzury damskie 2023. To cięcie będzie królowało w tym roku

"Curve cut" to lżejsza i odświeżona wersja cięcia, które zyskało nazwę "The Rachel", na cześć granej przez Jennifer Aniston bohaterki serialu "Przyjaciele". W latach 90. kobiety z całego świata inspirowały się fryzurami Rachel. Te po latach wracają do łask, jednak w nieco uwspółcześnionym wydaniu. Najważniejszym elementem pozostaje mocne cieniowanie. Ma ono dodać objętości włosom. Końcówki zawijane do środka lub na zewnątrz i okalające twarz pasma to znak rozpoznawczy. Co najważniejsze, "curve cut" może być wykonany zarówno na włosach półdługich, jak i długich czy do ramion.

 
 
 

"Curve cut". Komu będzie pasować ta fryzura?

Dzięki fryzurze "curve cut" delikatnie opadające pasma okalają twarz, optycznie zwiększając objętość włosów. Tego typu cięcie nie każdemu może jednak pasować. Najlepiej sprawdzi się u kobiet o owalnej i pociągłej twarzy. Fryzura sprawia, że twarz wydaje się optycznie bardziej zaokrąglona. Z tego względu może być ona kiepskim wyborem dla pań o okrągłej buzi.

Właścicielki prostych i cienkich włosów muszą pamiętać, że do utrzymania odpowiedniej objętości konieczne będzie sięgnięcie po dużą szczotkę i stosowanie produktów utrwalających fryzurę.

 
 
Więcej o: