Szokujące wyniki badań. Ponad 50% ankietowanych przyznało się do sypiania z eks partnerem

Co robimy w ukryciu? Badania Lovehoney mówią, że potajemnie wracamy do stosunków z eks. I jest to zjawisko na dużą skalę! Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest wiele, ale ważny jest również pewien warunek.

Czy można przyjaźnić się z byłym partnerem? W ostatnim czasie w show-biznesie rozstań jest naprawdę wiele i każde z nich przebiega w nieco odmiennej atmosferze. Podczas gdy jedni ciskają w siebie gromami, inni starają się powiedzieć, że rozwód nie jest taki zły. Ile ludzi tyle historii. Badania pewnego instytutu pokazują, że relacje z byłym partnerem mogą trwać i trwać, szczególnie w łóżku. Czy przyjaźń z podtekstem z byłym to nowy trend?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Kolekcja 4F stworzona z Robertem Lewandowskim to HIT!

Piosenki zemsty i rozstanie jako nowy rozdział. Scenariuszy jest wiele

Shakira zszokowała fanów nową piosenką, w której to nie kryje się ze swoim żalem po zdradzie. Bez ogródek mówi, jakie uczucia żywi względem byłego i jego kochanki. Miley Cyrus również śpiewa o rozstaniu, ale dla niej była to też okazja do pokochania samej siebie. Nie tak dawno Katarzyna Warnke pokazała, że rozejść jednak można się w zupełnie przyjacielskiej atmosferze.

Po tym, jak oświadczyliśmy, że się rozchodzimy, mam wrażenie, że jestem postrzegana jak ofiara tej sytuacji. Chciałam złożyć protest publicznie, ponieważ uważam, że za długo już patrzymy na rozwód jako na nieszczęście, a porażkę to już w ogóle. Myślę, że jest co świętować, że przeżyliśmy ze sobą fantastyczny czas, mamy córkę.

Ponad 50% osób przyznaje się do sypiania z byłymi. Możliwa jest też przyjaźń po żałobie

„The Mirror" opublikowało wnioski z ankiety, przeprowadzonej przez firmę Lovehoney, z której to wynika, że z byłym można rzeczywiście żyć blisko. 53 procent dorosłych uczestników przyznało się do sypiania ze swoim byłym partnerem lub partnerką po zerwaniu. Brało w niej udział 2008 osób powyżej 18. roku życia. Niektórzy w ten sposób przeciągali rozstanie, inni żyli jako friends with benetits. Jest jeszcze inny ciekawy wniosek, im jesteśmy starsi, tym łatwiej o zakopanie topora wojennego. Osoby powyżej 45 lat deklarowały przyjazne stosunki z byłymi, a 74% z nich przynajmniej próbowało. Natomiast młodsze między 18. a 24. życia zdecydowanie chciało urwać kontakt po rozstaniu. Psychoterapeutka Rachel Wright w rozmowie z Lovehoney ma pewną radę dla rozstających się. 

Polecam przez 60 dni po zerwaniu nie rozmawiać i nie widywać się. Następnie, po przejściu przez żałobę i przetworzeniu zmiany w swoim życiu zdecydować, czego chcesz. Twój były partner może zrobić to samo. Zmuszanie się do pozostawania w relacji z kimś, kogo już nie chcesz w swoim życiu, nie jest dobre.
Więcej o: