Jeden z najgłośniejszych romansów początku lat 2000. O ich burzliwym rozstaniu mówili wszyscy

Aż trudno uwierzyć, że kilka dni temu Justin Timberlake skończył 42 lata. Wciąż pamiętamy go jako bożyszcza nastolatek z początku lat 2000. Jego związek z Britney Spears był jednym z najgłośniejszych romansów tamtych czasów. Skończył się jednak tragicznie.

Justin Timberlake od ponad 20 lat jest uwielbiany przez kobiety. 31 stycznia wokalista obchodził urodziny - skończył 42 lata. Z tej okazji wspominamy jego karierę i gorący romans z  Britney Spears. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Justin Timberlake. Kariera muzyczna 

Justin Timberlake karierę rozpoczął już w wieku 11 lat. Dołączy wtedy do Klubu Myszki Miki, w którym byli też Britney Spears, Christina Aguilera czy Ryan Gosling.  Trzy lata później wraz z kolegami postanowił założyć boysband o nazwie *NSYNC. Zespół koncertował przez siedem lat. W 1997 roku odwiedził również Polskę. Ostatecznie Justin Timberlake postanowił skupić się na karierze solowej. W 2002 roku wydał debiutancki album Justified. Znalazł się na nim m.in. słynny kawałek Cry Me a River, który poświęcony jest właśnie relacji z Britney Spears. Za ten utwór wokalista otrzymał nagrodę Grammy. 

W 2006 roku ukazała się druga solowa płyta Timberlake’a - FutureSex/LoveSounds. W tym samym roku  zdobył on dwie statuetki na gali MTV Europe Music Awards -  dla najlepszego wokalisty i dla najlepszego wykonawcy popowego. W 2013 roku zadebiutował na ósmym miejscu listy Billboard Hot 100. Ostatni album Justin Timberlake wydał w 2018 roku. 

 

Justin Timberlake. Życie prywatne 

Związek Britney Spears i Justina Timberlake'a był jednym z najgorętszych romansów początku lat 2000. Byli oni wręcz nierozłączni. Chętnie pozowali razem na ściankach i często pokazywali się w bliźniaczych stylizacjach. W 2002 roku para nagle się rozstała. Ich związek trwał więc zaledwie trzy lata. Nie obyło się bez skandalu. Celebryci kłócili się i wzajemnie oskarżali o rozpad relacji w mediach. Ponoć powodem rozstania była zdrada Britney Spears. Justin Timberlake wydał wtedy piosenkę Cry Me A River, w której śpiewał: 

Teraz nie ma już żadnych szans dla mnie i dla ciebie i nigdy nie będzie. I nie udawaj, że jest ci z tego powodu przykro. Mówiłaś, że mnie kochasz, więc dlaczego zostawiłaś mnie całkiem samego. 

Publiczna krytyka bardzo odbiła się na zdrowiu psychicznym młodej Britney Spears. Piosenkarka była publicznie obarczana winą za rozpad związku, co przysporzyło jej wielu wrogów. Media podważały jej inteligencję czy w okrutny sposób odnosiły się do jej wyglądu. Ta spirala nienawiści spowodowała, że w 2007 roku Britney Spears doświadczyła poważnego kryzysu emocjonalnego. Piosenkarka dwukrotnie trafiała do szpitala, a następnie została objęta kuratelą ojca, która budzi jednak wiele kontrowersji. 

 

Po latach relacje Britney Spears  i Justina Timberlake'a uległy jednak poprawie. Wokalista publicznie przeprosił za to, jak w przeszłości ją potraktował. Opowiedział się również po jej stronie, gdy walczyła o uwolnienie się spod kurateli ojca:

Bez względu na naszą przeszłość, dobrą i złą i nieważne, jak dawno to było. To, co się z nią dzieje, jest po prostu nie w porządku. Żadna kobieta nigdy nie powinna być ograniczana w podejmowaniu decyzji dotyczących własnego ciała. Nikt nigdy nie powinien być przetrzymywany wbrew swojej woli. 

Od 2016 r. Britney Spears jest w związku z 28-letnim trenerem fitness, Samem Asgharim. W 2022 roku wzięli ślub. Justin Timberlake związany jest z aktorką Jessicą Biel, z którą wziął ślub w październiku 2012 roku. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Dzianinowe swetry i sukienki na wyprzedaży u znanych marek

Więcej o: