Jak pozbyć się mrówek z domu, balkonu i ogrodu? Wydaj 2,50 zł i odstrasz insekty na dobre

Jak pozbyć się mrówek? To pytanie, które co jakiś czas zadaje sobie wiele osób. Uciążliwe insekty, które panoszą się w mieszkaniu, ogrodzie czy na balkonie mogą sprawiać nie lada problem. Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby, dzięki którym odejdą na dobre. Oto co należy zrobić.

Problem obecności mrówek w domu i na reszcie posesji spotyka większość nas co najmniej raz w życiu. Choć nie są zbyt groźne dla człowieka, ich bliskość może być utrapieniem, ponieważ niechciani lokatorzy po zadomowieniu się ani myślą, by odejść. Przyciąga je wilgoć w łazienkach i zapachy dochodzące z kuchni. Jak się ich pozbyć? Na szczęście istnieją proste i skuteczne sposoby. Pamiętaj, by do walki z mrówkami stosować preparaty, które tylko je odstraszą, a nie wytępią. Te pożyteczne stworzenia użyźniają glebę i oczyszczają ściółkę leśną, dlatego warto, by odeszły bez uszczerbku na zdrowiu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się mrówek z domu? Wykorzystaj właściwości octu

Mrówki, podobnie jak inne insekty, nie znoszą pewnych zapachów. W tym przypadku sprawdzi się ocet. Wystarczy rozcieńczyć kwas z wodą w równych proporcjach i rozpylić w miejscach, w których pojawiają się nieproszeni goście. Metoda jest w pełni bezpieczna dla roślin. Jeśli nie masz w domu octu, podobne działanie przyniesie spryskiwanie sokiem z cytryny. Pamiętaj, by nie stosować octu bezpośrednio na mrówki, gdyż pozbawi je to życia.

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Postaw na uprawę tych roślin

Mrówki z ogrodu można odstraszyć poprzez uprawę roślin, których zapach jest dla nich nieprzyjemny. Mowa o pomidorach, pietruszce, czosnku, lawendzie, mięcie, wrotyczu, piołunie, tymianku, bazylii, majeranku i pokrzywie. Metoda pomoże też zapobiec pojawieniu się kolejnych insektów, a przy okazji zyskamy aromatyczne, zdrowe przyprawy do kuchni.

Jak pozbyć się mrówek z balkonu? Rozsyp w zakamarkach sól

Trzecią metodą na odstraszenie mrówek jest zastosowanie soli, którą praktycznie każdy z nas ma w swojej kuchni. Wystarczy rozsypać ją na balkonie w miejscach, gdzie pojawiają się mrówki i na trasach, które przemierzają. Po kilku dniach stworzenia odejdą i szybko nie wrócą.

Więcej o: