Zazwyczaj gotujesz go do obiadu, tym razem zetrzyj i połóż pod oczy. Opuchlizna i cienie znikną

Opuchlizna oraz worki pod oczami to najczęściej problem natury kosmetycznej, jednak bywa prawdziwym utrapieniem dla kobiet z całego świata. Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby, które pomogą ci się z nimi uporać.

Sklepowe półki uginają się od produktów przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczyma. Dostaniesz je w wersji kremów, rollerów czy płatków. Obszar ten jest wyjątkowo delikatny, dlatego należy obchodzić się z nim delikatnie. W domu znajdziesz równie skuteczne produkty, które poradzą sobie z opuchlizną i cieniami, a co więcej, za niektóre nie zapłacisz nawet grosza.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż po 40: Masz cienie pod oczami? Znamy prosty sposób na ich zakrycie

Domowe kompresy na obrzęki i cienie pod oczami. Zrobisz je z resztek

Do niedrogich i skutecznych sposobów na walkę z opuchlizną oraz cieniami pod oczami należą chłodne, domowe kompresy. Wykonasz je z awokado, ogórka czy kostek lodu. Niezwykle popularne są te z torebek od herbaty. Po zrobieniu napoju, zamiast ich wyrzucać, włóż na godzinę do lodówki. Gdy będą gotowe, zrób sobie chwilę przerwy i połóż się na kilkanaście minut. Zimne torebki nałóż na powieki i oddaj się błogiemu relaksowi. Chłodne okłady korzystnie wpływają na zmniejszenie opuchlizny, dlatego wystarczy chwila, by efekty cię zachwyciły.

Warzywo idealne na cienie pod oczami. Potrzebujesz połówki ziemniaka

Mniej typowym, choć równie skutecznym sposobem jest wykorzystanie połówki ziemniaka. Schłodź ją w lodówce, zetrzyj na tarce, zawiń w gazy i połóż pod oczy. Odpoczywaj przez 20 minut, a po zabiegu przemyj twarz chłodną wodą. Kompres zadziała ściągająco, wzmocni i nawilży skórę.

Pamiętaj, że choć cienie i obrzęk pod oczyma to najczęściej problem natury kosmetycznej, bywa, że są objawem kłopotów ze zdrowiem. Jeśli stale się pojawiają i nie chcą ustąpić, a po domowych sposobach nie zmniejszają się, warto skonsultować sprawę ze specjalistą.

Więcej o: