Uciekają z randek po niecałej godzinie. Nie zdziw się, kiedy zadzwoni telefon

Po 25 minutach randki większość osób już wie, czy chce kontynuować znajomość. Jeśli spotkanie jest dla nas nudne, właśnie wtedy myśli galopują w poszukiwaniu wymówek, żeby czym prędzej z niego uciec. Jak pokazują badania Britannia Rescue, ewakuacja z "koszmarnej randki" następuje najczęściej około 51 minuty.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Wszyscy chcieliby żyć wolniej i mieć więcej czasu, ale niestety w XXI wieku każda minuta jest na wagę złota. Badania przeprowadzone przez Britannia Rescue pokazują, że nie zapominamy o tym nawet w czasie pierwszych randek. Zwykle single i singielki dają potencjalnej drugiej połówce 25 minut na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. Jeśli nie oczaruje ich w tym czasie, kombinują, jak uciec ze spotkania. Najczęściej z pomocą przychodzi telefon w 51 minucie spotkania.

Zobacz wideo Maryla Rodowicz opowiada swoją najbardziej romantyczną historię w życiu

Nie zdziw się, kiedy zadzwoni telefon

Zgodnie z wynikami badań jedna piąta singli przyznała, że wyszła w połowie randki. Wśród głównych powodów ewakuacji podają: 

  • nieuprzejmość drugiej osoby (48 proc.)
  • ciągłe sprawdzanie przez nią telefonu (37 proc.)
  • niezręczną atmosferę (36 proc.)

Zdarza się, że brakuje asertywności, aby po prostu pożegnać się i wyjść. Wówczas z pomocą przychodzą różnego rodzaju wymówki. Najczęściej nieudana randka kończy się, kiedy dzwoni telefon, a po nim ktoś oznajmia, że członek rodziny zachorował albo w pracy wydarzył się nagły wypadek. Często poszukiwacze miłości udają chorobę albo nagle przypominają sobie o bardzo ważnej sprawie, która nie może czekać ani chwili dłużej. Niektórzy mają też bardziej oryginalne pomysły na zakończenie spotkania:

Przepraszam, nie mogę. Za bardzo przypominasz mojego brata
Wyglądasz jak mój ex

- padało w odpowiedziach. 

Badanie pokazało też, że niektórzy już przed randką wiedzą, że nic z tego nie będzie i po prostu nie przychodzą lub anulują spotkanie kilka godzin przed. 

Ale nie wszyscy są tak zdecydowani. Okazuje się, że 58 proc. osób szukających miłości przeżyło złą randkę. 72 proc. z nich zrobiła to, ponieważ nie chciała być nieuprzejma, a 37 proc. miała nadzieję, że może z czasem zaiskrzy.

Źródło: NY Post.

Prezenty na walentynkiHit w Pepco! Prezenty na walentynki od 10 zł. Warto zajrzeć też do Sinsay

Więcej o: