Czym umyć kabinę prysznicową? Rozrób w proporcji 1:1 i spryskaj. Kamień zejdzie bez szorowania

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Umycie powierzchni tak, by pozbyć się nieestetycznego osadu z kamienia, nie zawsze jest łatwe. Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby, które znacznie usprawnią proces. Wystarczy sięgnąć po produkty z kuchennej szafki.

Dokładne wyczyszczenie kabiny prysznicowej nie zawsze jest łatwe. Na powierzchni pod wpływem wody szybko tworzy się trudny do usunięcia kamień, który wygląda nieestetycznie. Gdy specjalne środki ze sklepu nie pomagają, warto zastosować domowe sposoby z wykorzystaniem produktów z kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Skorzystaj z dobroczynnych właściwości octu

Kamień osiadający w kabinie prysznicowej można usunąć przy pomocy jednego z najpopularniejszych produktów z kuchni, czyli octuDla lepszego efektu przed użyciem warto podgrzać płyn.

  1. Połącz kwas z wodą w proporcji 1:1.
  2. Przelej gotową miksturę do buteleczki z rozpylaczem i spryskaj kabinę prysznicową.
  3. Odczekaj 15 minut, spłucz powierzchnię wodą i wytrzyj kabinę do sucha.

Jeśli drażni cię zapach octu, możesz z niego zrezygnować na rzecz kwasku cytrynowego. Wystarczy rozpuścić dwie łyżki produktu w 250 ml wody, przelać płyn do dozownika, spryskać kabinę, a po kilkunastu minutach przemyć powierzchnię czystą wodą. Należy jednak pamiętać, by nie czyścić kwaskiem elementów marmurowych, ponieważ mogą ulec odbarwieniu.

Czym czyścić kabinę prysznicową? Potraktuj szklane elementy tym płynem

Do wyczyszczenia szklanych elementów znajdujących się w kabinie prysznicowej warto wykorzystać płyn do naczyń z kuchni. Nabłyszczające właściwości cieczy świetnie sprawdzą się podczas mycia tego rodzaju powierzchni. Wystarczy zwilżyć wodą miękką ściereczkę, nałożyć niewielką ilość produktu i umyć zabrudzone elementy. Po wszystkim należy spłukać kabinę wodą i wytrzeć ją do sucha, co opóźni powstawanie nieestetycznych dla oka smug.

Więcej o: