American dream polskiej kosmetyczki. Jej stałymi klientkami są Anna Wintour i Kim Kardashian

W Polsce mówi się o niej zdecydowanie za mało. Kim jest Joanna Czech? Ambitną i pracowitą kobietą, która swoimi produktami i usługami podbiła serca wymagających gwiazd. Jak osiągnęła tak duży sukces za oceanem?

Gdy Kim Kardashian opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie ze słoiczkiem kremu w intrygującym kolorze, szybko posypały się pytania o markę. Wszak wiadomo, że celebrytka niezwykle rozważnie dobiera kosmetyki. Polskich obserwatorów szczególnie zainteresował fakt... polskiego nazwiska, które w naszym kraju nie jest tak bardzo znane. Za to wśród amerykańskich gwiazd Joanna Czech jest już marką samą w sobie. Lista jej klientek jest naprawdę długa i imponująca.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Polski sklep wyprzedaje swetry z golfem za bezcen!

Wielkie jabłko i wielkie możliwości. Joanna Czech pozyskała zaufanie samej naczelnej Vogue'a 

Joanna Czech wiedzę z zakresu kosmetologii zdobywała w Polsce, zatem do Stanów wyjechała już jako wykwalifikowana specjalistka. A było to w 1989 roku, wówczas zakładała jeszcze, że prawdopodobnie wróci. Jej pierwszą pracą w Chicago była redakcja polskiego czasopisma o urodzie "À Propos". Na jej łamach udzielała porad. Nie trwało to długo, bo zaledwie dwa miesiące później przeniosła się do Nowego Jorku, a tam otworzyło się przed nią wiele możliwości. Zatrudniła się w salonie kosmetycznym z „wyższej półki", gdzie zajmowała się manicure, pedicure i makijażami. I w ten sposób poznała kobietę, która wręcz trzęsie światem mody - Annę Wintour. Ta znajomość umożliwiła jej zawarcie wielu kolejnych. Zadowolona z usług Anna polecała ją innym znanym koleżankom. Zdobyła ich zaufanie i stabilność, co umożliwiło jej otworzenie własnego salonu. Dzięki Annie Wintour pomagała też przy sesjach zdjęciowych dla Vogue'a.

 

Pozyskała zaufanie bardzo wymagających klientek. Jej salony są oblegane

Kariery Joanny Czech rozwijała się wręcz zawrotnie. Trafiła do wybrednych gwiazd, które obdarzyły ją dużym zaufaniem, a wśród nich znalazły się: Kim Kardashian i siostry, Uma Thurman, Kate Blanchett, Kim Catrall, Paris Hilton, Jennifer Aniston, Michelle Williams. I nic w tym dziwnego, podobno zabiegi i plany pielęgnacyjne opracowane przez Joannę działają cuda. Niektóre z relacji stały się bardziej zażyłe, Kate WInslet została jej przyjaciółką, dlatego też Joanna nawet mieszkała w jej domu. W wywiadzie dla bloga "Blok w piwnicy" mówiła:

Mam wielkie szczęście do klientów — w zasadzie zawsze świetnie się z nimi dogaduję, a współpraca nierzadko przeradza się w przyjaźń. Tak było m.in. z Kate Winslet, z którą bardzo szybko złapałyśmy kontakt. Kiedyś nawet mieszkałam w jej domu. Poprosiła mnie, abym wprowadziła się do niej na czas jej pracy w Europie. Pamiętam, że kręciła wtedy »Rzeź« Polańskiego. Nie chciała zostawiać domu bez opieki na pół roku — oczywiście zgodziłam się i zostałam u Kate do jej powrotu.

Joanna Czech jest właścicielką salonów urody, w których to wykonywane są różne zabiegi urodowe i masaże. Współpracuje z Diorem i luksusową marką La Mer. Posiada też własną linię kosmetyków, których fanką jest m.in. Kim Kardashian. Ów krem kosztuje około 1600 zł, a 90 minut w salonie około 2000 zł. Jednak wszystkie gwiazdy dowodzą, że warto, bo usługi i kosmetyki są najwyższej jakości. 

 
Więcej o: