Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany w rejestracji do przychodni, poradni i szpitali na NFZ. Pracują nad projektem, który docelowo miałby przyspieszyć przyjęcia do lekarzy, znacznie usprawniając proces zapisów. Co się zmieni i jak będzie można zapisać się na wizytę?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W połowie grudnia w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano projekt, który ma zmienić obecny system "kolejkowania" świadczeń. Zmiany dążą do tego, by wszystkie placówki miały jedną wspólną listę osób oczekujących. Dzięki temu pacjenci będą mogli szybciej skorzystać z pomocy specjalistów bez tworzenia "sztucznych" kolejek w każdej z placówek.
Powstanie centralny system zgłoszeń na świadczenia oraz centralna kolejka oczekujących. Zamiast kilku list pochodzących z różnych placówek powstanie jedna wspólna, scentralizowana. Dzięki temu zmieni się też sposób, w jaki będziemy się zapisywać do przychodni, poradni lub szpitala na NFZ.
Na początku centralna e-rejestracja ma dotyczyć jedynie wybranych świadczeń. Zapisy na pozostałe z nich będą odbywały się na takich samych zasadach jak dotychczas. Resort zdrowia zapowiada, że katalog zakresów świadczeń będzie stopniowo rozszerzany. Docelowo zaplanowane jest, by nowym systemem zostały objęte wszystkie świadczenia opieki zdrowotnej. Jak będzie można się zapisać za pomocą e-rejestracji?