Kto by pomyślał, że będzie jeszcze modna. To zaskakujący powrót modowy w wielkim stylu. Nosi ją księżna Kate!

Baskinka to trend, który zalicza zaskakujące wzloty i upadki. Przez długi czas była modna, a później uznawana za totalny kicz. Teraz projektanci mody przypominają, że może ona być bardzo korzystna dla sylwetki, a przy tym szalenie stylowa.

W sezonach 2010-2012 projektanci niemal oszaleli na punkcie baskinki. Z czasem stała się ozdobnym elementem nie tylko sukienek, ale i również garniturów. Gwiazdy wprost prześcigiwały się w jej wielkości, na czerwonym dywanie baskinki przy sukienkach były tak okazałe, że jawiły się jako nie dodatek, a główna ozdoba. W modzie codziennej baskinka również rozgościła się na długo, a stało się to za sprawą jej modelujących sylwetkę właściwości.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Champion wyprzedaje perełki za bezcen!

Wielki powrót baskinki. Noszą ją gwiazdy na czerwonym dywanie

Trudno powiedzieć, kiedy to baskinka została uznana za synonim kiczu. Być dlatego, ze wręcz zdominowała stylizacje na wesela i inne tego typu okazje? Nic dziwnego, że do tego doszło, baskinka zaskakująco dobrze kamuflowała boczki i brzuszek, a przy tym idealnie podkreślała, a wręcz wyczarowywała talię. Sukienki z baskinkami odeszły do lamusa na kilka lat, ale tak jak i wiele innych trendów, teraz powróciły.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Ubrania i dodatki

Uznane marki takie jak Givenchy, Dior i Prabal Gurung w swoich najnowszych kolekcjach na wiosnę składają wielki hołd baskinkom. Jednak tym razem są sztywne, duże i bardzo widoczne. Projektanci projektantami, ale gwiazdy przeczuły ten trend wcześniej, dlatego już kilka miesięcy temu na festiwalach filmowych mogliśmy zobaczyć Nicole Kidman w okazałej sukni wieczorowej z baskinką na festiwalu w Cannes, a zachwyt wzbudziła też Deepika Padukone w obłędnej czerwonej sukni. 

 

Baskinka w stylizacjach księżnej Kate. Wygląda obłędnie!

Często jest tak, że to, co projektanci lansują na wybiegach, płynnie przechodzi do mody codziennej, jednak w mniej szalonym wydaniu. I tu za inspirację mogą posłużyć takie ikony jak księżna Kate czy Victoria Beckham, a także królowa Leticia. 

 
Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Księżna Kate postawiła na baskinkę zarówno przy sukience, jak i żakiecie. I oba warianty wyglądają pięknie. To podpowiedź na uroczystości typu wesele czy chrzciny. Wszystko wskazuje na to, że sukienki z baskinką będą królowały w stylizacjach letnich.

 
Więcej o: