Kiedy będziesz mogła schować szalik i śniegowce do szafy? Wiemy, kiedy zima odpuści

Wiele osób marzy już o wiośnie i ładnej pogodzie. Kiedy możemy spodziewać się ocieplenia? I kiedy nastąpi koniec zimy 2023? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Kalendarzowa wiosna rozpocznie się jak co roku 21 marca. Jednak czy możemy liczyć na to, że ciepło zrobi się znacznie szybciej?

Kiedy ocieplenie? Prognoza na najbliższe dni

Okazuje się, że nie będziemy musieli długo czekać. Obecnie Prognozy przewidują znacznie cieplejszą drugą dekadę lutego. Co ciekawe, temperatury mają przekraczać nawet 7 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Jak zadbać o siebie, gdy w domu mamy dzieci?

W drugiej dekadzie lutego centrum wyżu przesunie się dużo bardziej na wschód i południowy wschód kontynentu. W tym czasie zmieni się cyrkulacja powietrza, a nad nasz kraj napłynie cieplejsze powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Zdaniem eksperta z portalu fanipogody.pl pierwszy dzień, kiedy dodatnie temperatury pojawią się prawie w całej Polsce, to piątek 10 lutego

Kiedy koniec zimy 2023? Długoterminowa prognoza

Niedawno IMGW opublikował eksperymentalną prognozę długoterminową od lutego do maja. Oto najważniejsze informacje:

  • Luty nie będzie odbiegał od normy wieloletniej z lat 1991-2020 (zarówno pod względem średniej miesięcznej temperatury, jak i opadów). Z kolei marzec może być wyjątkowo mokry. W całym kraju miesięczna suma opadów będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej przy temperaturze w normie. 
  • W kwietniu możemy już liczyć na wiosenne ciepło. Średnia temperatura w całym kraju, zgodnie z prognozami IMGW, będzie prawdopodobnie kształtować się powyżej normy wieloletniej z 30 lat. Z kolei opady nie powinny odbiegać od normy. 
  • Z kolei w maju możemy poczuć lato. Średnia temperatura miesięczna na terenie całego kraju będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. I jak przewiduje prognoza IMGW, suma opadów powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: