Rozpuść w wodzie dwie łyżki tego produktu i nałóż na kołnierzyk. Żółte plamy znikną w mgnieniu oka

Plamy na kołnierzyku jasnej koszuli są niezwykle uciążliwe i trudne do usunięcia. Nawet regularne pranie zgodne z zaleceniami producenta często okazuje się niewystarczające. Jak pozbyć się żółtych lub szarych zabrudzeń raz na zawsze? Poznaj dwa triki, dzięki którym koszula będzie jak nowa.

Niemal każda z nas ma w szafie białą, elegancką koszulę, którą zakładamy na ważne okazje wymagające elegancji. Niestety, im więcej z niej korzystamy, tym większe i trudne do usunięcia zabrudzenia pojawiają się na kołnierzyku oraz mankietach. Co zrobić, kiedy zwykłe pranie nie pomaga?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Brudny kołnierzyk w białej koszuli? Zrezygnuj z wybielacza

W przypadku przebarwień na jasnych tkaninach często pierwszym wyborem jest wybielacz. To błąd, który może sprawić, że na kołnierzyku pojawią się jeszcze bardziej żółte plamy. Zamiast niego warto skorzystać z domowych, sprawdzonych sposobów, które na pewno zadziałają, a do tego nie uszkodzą tkaniny. Pierwszym z nich jest odplamiacz, który kupisz w każdej drogerii, czy sklepie wielobranżowym. Spryskaj nim zabrudzony obszar, delikatnie potrzyj i zostaw na dłuższą chwilę. Następnie wypierz koszulę tak, jak robisz to zawsze. Kołnierzyk odzyska śnieżną biel.

Domowy trik na śnieżnobiały kołnierzyk. Dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej

Najpopularniejszym sposobem na radzenie sobie z uporczywymi zabrudzeniami na białych tkaninach jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Ten uniwersalny produkt idealnie nadaje się nie tylko do gotowania, czy sprzątania, ale także prania. Sprawdzi się zarówno do firanek, pościeli, ręczników, jak i ubrań. Jak z niej skorzystać w przypadku brudnego kołnierzyka?

  1. Do 0,5 litra letniej wody wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej.
  2. Dokładnie zamieszaj, aż powstanie gęsta pasta. Jeśli wyjdzie zbyt rzadka, dodaj więcej sody.
  3. Otrzymany specyfik nałóż dokładnie na kołnierzyk i mankiety.
  4. Delikatnie wetrzyj go w tkaninę i pozostaw na godzinę.
  5. Wypierz w pralce z dodatkiem środka przeznaczonego do białych tkanin.

Po wysuszeniu koszula będzie jak nowa.

Więcej o: