Ma 93 lata i ćwiczy crossfit. "Teraz znajduję mięśnie, o których wcześniej nie wiedziałam"

Annie Holmes to kolejna seniorka, która udowadnia, że można znaleźć nowe zainteresowania w każdym wieku. Gdy miała 89 lat, dołączyła do grupy crossfit na siłowni. Po 4 latach kobieta nie wyobraża sobie dnia bez ćwiczeń. Jak sama przyznaje, efekty treningu naprawdę ją zaskoczyły.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć ma 93 lata, Annie Holmes ciężko trenuje na siłowni. Dzięki wytrwałości w treningach kobieta bez problemu wykonuje serie pompek, czy ćwiczeń ze sztangą. "Super Annie", ponieważ tak nazywają ją inni ćwiczący, wzmocniła nie tylko swoją siłę, ale i kondycję. Jak podkreślają jej trenerzy rzeczy, które robi, są naprawdę niezwykłe.

Zobacz wideo Wracamy na siłownię, czyli jak zaplanować treningi i dobrze się do nich przygotować?

Po raz pierwszy poszła na siłownię w wieku 89 lat. Od tamtego czasu zakochała się w treningu

Annie Holmes skończyła 93 lata w styczniu tego roku. W 2019 kobieta zapisała się na siłownię i dołączyła do programu crossfit. Jej trening skupia się nie tylko na rozwoju mięśni, ale także na poprawie kondycji. Sport towarzyszył jej w młodości. Gdy była nastolatką, uwielbiała pływać. W liceum wspierała innych sportowców jako cheerleaderka. Kobieta kochała narty. Gdy dorosła zajęła się dziennikarstwem i copywritingiem, a sport odszedł na dalszy plan. Jej pasja odżyła dopiero na starość. Dziś seniorka nie wyobraża sobie dnia bez treningu. 

Wszyscy stali bywalcy tutaj przyjęli mnie z życzliwością. Taka postawa sprawia, że chcesz zostać i tak też zrobiłam? - przyznała Annie. Seniorka trenuje razem ze swoją grupą już od czterech lat. Jej trenerzy są jednogłośni - "Super Annie" jest naprawdę niezwykłą osobą. Pomimo swojego wieku kobieta jest w stanie bez większych trudności wykonywać serie wymagających ćwiczeń. Jednak nie tylko jej sprawność wzbudza podziw innych. Największym zaskoczeniem dla trenerów jest jej nastawienie. - Czasami muszę powstrzymywać ją przed wykonywaniem coraz trudniejszych ćwiczeń - podkreślał jeden z instruktorów - Jej postawa jest naprawdę wspaniała. Cały czas odpowiada "tak, wspaniale, zróbmy to". Mógłbym jej kazać stać na jednej nodze i recytować abecadło, a ona i tak z chęcią by się na to zgodziła - stwierdził mężczyzna.

 

Jak wygląda dzień z życia 93-latki? Seniorka jest aktywna od samego rana

- Zwykle budzę się o piątej. Najpierw sprawdzam newsy i maile na komputerze, przez chwilę gram w gry. Czasami idę na kawę razem z moimi znajomymi z grupy - przyznała Annie - Treing zaczynamy o 8:30 - powiedziała. Jak sama przyznaje, zakochała się w procesie i zmianach, jakie zauważyła w swoim ciele. - Teraz znajduje mięśnie, o których wcześniej nie wiedziałam - stwierdziła. Kobieta uważa, że w jej wieku nie można być samotnym. Należy pozostać aktywnym i poznawać nowych ludzi. Kilka lat przed zapisaniem się na siłownię Annie rzuciła palenie. Dziś chce skupić się przede wszystkim na swoim zdrowiu.

 
Więcej o: