Jak naostrzyć jednorazową maszynkę do golenia? Niezawodny trik, który przedłuży jej żywotność

Jednorazowe maszynki do golenia są nadal szeroko stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, zwłaszcza ze względu na wygodę użytkowania. Jak więc zachować jej ostrość i ograniczyć koszty oraz wpływ na środowisko? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maszynki jednorazowe jak sugeruje ich nazwa, nie są one przeznaczone do długotrwałego użytkowania, co oznacza, że są jednymi z wielu plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, które zapełniają wysypiska śmieci. Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli używasz jednorazowych maszynek do golenia, możesz zmniejszyć swój wpływ na środowisko, przedłużając ich żywotność.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Nie wyrzucaj, wykorzystaj ponownie. Jak naostrzyć maszynkę jednorazową?

Wiele osób szuka sposobów na wielokrotne używanie wielu przedmiotów użytku codziennego, tak aby zmniejszyć wydatki i nie tylko. Istnieje metoda na naostrzenie stępionych pod wpływem ścinania kolejnych rzędów włosów maszynek jednorazowych oraz wydłużenia ich żywotności. Ten sposób działa najlepiej na maszynkach do golenia z systemem pojedynczych ostrzy. Jednak może być również skuteczny w przypadku egzemplarzy z wieloma ostrzami. Będziesz potrzebował jedynie: starej pary jeansów.

Ważne jest, aby ustawić maszynkę pod kątem, aby ostrza poruszały się równomiernie po materiale. W przeciwnym razie niektóre wyostrzysz, a inne nie.

  1. Płynnym, szybkim ruchem przeciągnij ostrza po materiale, w kierunku przeciwnym do golenia.
  2. Powtórz to dwadzieścia razy, zanim odwrócisz brzytwę. Ponownie zrób to w kierunku przeciwnym, wykonując taką samą liczbę powtórzeń.
  3. Zamiana w ten sposób pomaga wyrównać ostrzenie, ponieważ prawdopodobnie zaostrzyłeś jedną stronę bardziej niż drugą.

Zamiast jeansów możesz wykorzystać wewnętrzną stronę starego, skórzanego paska.

 

Jak wydłużyć żywotność jednorazowych maszynek do golenia? Stosuj te zasady

Ostrzenie maszynek do golenia jest dobrym sposobem na ich ponowne wykorzystanie, warto również wiedzieć, jak wydłużyć ich żywotność. Konserwacja żyletek to kluczowy element utrzymywania ostrości jednorazowych maszynek do golenia.

  • Utrzymuj jednorazową maszynkę do golenia w suchym pomieszczeniu w domu.
  • Aby zapobiec rdzewieniu ostrzy, można użyć, oliwki dla dzieci. Zanurzenie ostrzy w produkcie, zapobiega przyleganiu do nich wody i innych zanieczyszczeń.
  • Oprócz opłukania pod bieżącą wodą wyszoruj maszynkę, aby pozbyć się kawałków włosów, mydła i skóry, które mogły utknąć między ostrzami.
Więcej o: