Namocz ręcznik papierowy i połóż w piekarniku. Po 15 minutach po tłuszczu i brudzie nie będzie śladu

Szorowanie przypalonego piekarnika nie dość, że jest trudne, to jeszcze czasochłonne. Na szczęście istnieją proste triki, które wspomogą rozpuszczanie tłuszczu i przypaleń, dzięki czemu czyszczenie będzie o wiele łatwiejsze. Oto co należy zrobić.

Sprzątanie sprzętów w kuchni zazwyczaj nie jest zbyt przyjemnym zadaniem. Podejście może się zmienić, jeśli używa się odpowiednich technik i preparatów. Okazuje się, że sporo trików znacznie przyspiesza i ułatwia czyszczenie, a dzięki nim przypalony tłuszcz zejdzie bez potrzeby mozolnego i czasochłonnego szorowania. Jak wyczyścić piekarnik?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak wyczyścić piekarnik? Namocz i połóż w środku, a brud zejdzie bez szorowania

Właściwości tabletek do zmywarki sprawiają, że czyszczona powierzchnia staje się błyszcząca, a usunięcie opornego tłuszczu nie jest trudne. Zastosowanie tej metody sprawi, że brud odejdzie z dużą łatwością, a czyszczenie piekarnika zajmie o wiele mniej czasu. 

  1. Zalej tabletkę do zmywarki gorącą (ale nie wrzącą) wodą i wymieszaj do rozpuszczenia.
  2. Załóż rękawiczki, zwilż w roztworze ręczniki papierowe i wyłóż je na całej powierzchni piekarnika. Dzięki temu brud i tłuszcz będą odchodzić o wiele łatwiej, a późniejsze szorowanie będzie dużo łatwiejsze.
  3. Po 15 minutach zdejmij ręczniki i przystąp do czyszczenia, a na koniec wytrzyj każdy element suchą ściereczką.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Wykorzystaj ją nieco inaczej

Piekarnik można wyczyścić tabletką do zmywarki również w nieco inny sposób. Metoda jest bardzo łatwa i nie wymaga mozolnego szorowania, jednak zajmuje więcej czasu.

  1. Wyjmij z piekarnika wszystkie blachy i inne zbędne elementy.
  2. Nastaw grzanie na 100 stopni Celsjusza i włącz funkcję termoobiegu.
  3. Przygotuj naczynie żaroodporne, wlej do połowy wodę i włóż jedną tabletkę.
  4. Gdy piekarnik się nagrzeje, włóż do środka naczynie i zamknij drzwiczki. Para wodna połączona z detergentem rozejdzie się po wnętrzu zmiękczając tłuszcz, brud i inne przypalenia.
  5. Po 2 godzinach wyłącz grzanie, poczekaj aż urządzenie ostygnie i usuń resztki zabrudzeń przy pomocy zwilżonej ściereczki z mikrofibry.
Więcej o: