Krzysztof Tyniec poznał żonę, gdy w kościele grał koncert rockowy. Są razem od ponad 50 lat

5 lutego Krzysztof Tyniec skończył 67 lat. Swoją żonę poznał, gdy oboje byli jeszcze nastolatkami. Są razem od pięciu dekad. Aktorowi udało się stworzyć szczęśliwy związek, choć jego rodzice rozwiedli się, gdy miał niespełna dwa lata.

Ojciec Krzysztofa Tyńca odszedł od rodziny, gdy aktor miał niecałe dwa lata. Wkrótce ożenił się ponownie, matka również stworzyła nowy związek. Wyszła za mąż, urodziła córkę. Mimo tych doświadczeń z dzieciństwa udało mu się stworzyć szczęśliwy i trwający niemal pół wieku związek. Jaki jest jego sekret?

Zobacz wideo Jacek Rozenek nie wierzy już w miłość? "Pierwsze pięć lat małżeństwa to była bajka"

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krzysztof Tyniec poznał żonę w czasie koncertu rockowego w kościele. Rzadko mówi o niej w wywiadach

Para poznała się, gdy oboje jeszcze byli nastolatkami. – Wtedy kochałem się w jednej Beacie, ale ona nie zwracała na mnie uwagi. Pisałem do niej wiersze, wyobrażałem sobie: Ach, gdyby tak wpadała pod samochód, a ja bym ją reanimował. Albo, gdyby zaczęła się topić w jeziorze... Wymyślałem takie niestworzone rzeczy. Aż któregoś dnia graliśmy koncert z zespołem rockowym. W kościele! Patrzę, w drugiej ławce siedzi cudowna dziewczyna. Ja też, o dziwo, jej się spodobałem. Mieliśmy 16 lat – opowiedział aktor "Super Expressowi". – Spotkaliśmy się później, na dyskotece i tak to się zaczęło. I tak wspólnie tańczymy do dnia dzisiejszego – wyznał Tyniec w rozmowie z "Faktem"

Krzysztof Tyniec i jego żona, Jagoda są razem od ponad 50 lat. Często podkreśla, że mimo upływu lat uczucie wciąż nie wygasa. Krzysztof Tyniec rzadko jednak wypowiada ze szczegółami o sprawach prywatnych. Jeszcze zanim został znanym aktorem, obiecał żonie, że nie będzie opowiadał o niej w wywiadach. Czasem uchyli jednak rąbka tajemnicy.

Artur Barciś pokazał zdjęcie z mamą.Artur Barciś pokazał zdjęcie z mamą. "90 lat? Mamusia wygląda świetnie!"

Są razem od ponad 50 lat. Jaka jest jego recepta na udane małżeństwo?

Tyniec podkreśla, że nie ma żadnej recepty na szczęśliwe i udane małżeństwo. – Trzeba po prostu myśleć tą drugą osobą, jej pragnieniami i potrzebami, a nie tylko o sobie. Egoizm w związku jest niewskazany – zdradził aktor w rozmowie z "Faktem". Nie obyło się jednak od pewnych problemów. W czasach, gdy Tyniec był rozchwytywanym aktorem, rzadko przebywał w domu z rodziną. Ta sytuacja zaczęła w końcu przeszkadzać jego żonie. – Raz mnie zapytała: Czy możesz mieć, chociaż wolne poniedziałki dla nas? Bo nie ma cię w domu od 25 lat – zdradził w rozmowie z serwisem Pomponik. I choć obiecał jej poprawę, nie trwała ona zbyt długo. – Trzeba bardzo dużo wyrozumiałości, by być przez wiele lat z takim człowiekiem jak ja – dodał.

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-OwsiakMałżeństwo Owsiaka nie zawsze się układało. Para myślała o rozwodzie

Więcej o: