Jak usunąć plamy potu z ubrań? Wyciśnij, zmieszaj z wodą i nałóż na zabrudzenia. Efekt cię zaskoczy

Jak usunąć plamy potu z ubrań? To pytanie zadaje sobie praktycznie każdy, kto choć raz znalazł się w niekomfortowej sytuacji spowodowanej podobnymi zabrudzeniami na odzieży. Okazuje się, że problem można rozwiązać prostymi metodami. Wystarczy sięgnąć po produkty z kuchni lub łazienki.

Plamy potu na ubraniach, które najczęściej można dostrzec pod pachami, wyglądają bardzo nieestetycznie. Pojawienie się ich często wprawia w zawstydzenie, a po praniu okazuje się, że same nie znikają. Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby, które rozwiążą problem. Są tanie, ekologiczne i w mig rozprawią się z uporczywymi plamami. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak usunąć plamy potu z ubrań? Zazwyczaj dodajesz do herbaty, tym razem wyczyść plamy

Na plamy z potu na ubraniach sprawdzi się cytryna, którą zwykle dodajemy do herbaty. Okazuje się, że sok z owocu dzięki odpowiednim właściwościom zadziała jak w pełni naturalny wybielacz. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to by nie wylewać płynu bezpośrednio na ubrania. Najpierw należy odpowiednio go rozrobić.

  1. Zmieszaj sok z cytryny i wodę w proporcji 1:1.
  2. Nałóż gotową miksturę na plamy i odczekaj 15 minut.
  3. Wypierz ubrania w pralce tak, jak robisz to zawsze.

Dzięki powyższej metodzie plamy ustąpią już po pierwszym praniu.

Jak pozbyć się plam z potu pod pachami? Wykorzystaj proste, domowe metody

Oprócz soku z cytryny istnieją inne proste techniki z zastosowaniem domowych produktów, które w mig rozprawią się z uporczywymi plamami z potu.

  1. Soda oczyszczona — Do 1 szklanki wody dodaj 4 łyżki sody oczyszczonej. Nałóż gotową pastę na żółte plamy z potu i delikatnie wetrzyj w materiał. Odczekaj około 1 godzinę i wypierz ubranie w pralce.
  2. Ocet — Polej zabrudzenia płynem i poczekaj 15 minut, a następnie wypierz materiał w pralce.
  3. Woda utleniona — Polej zabrudzoną tkaninę specyfikiem, poczekaj 30 minut i wypierz. Metoda sprawdzi się na naturalnych włóknach.
  4. Pasta do zębów — Nałóż na szczoteczkę wybielającą pastę do zębów bez granulek i wetrzyj delikatnie w plamy. Po 15 minutach wypierz ubranie w pralce.
Więcej o: