Jak dobrać idealny kolor podkładu? Wizażystka wskazuje na dwa kluczowe elementy

Jak dobrać idealny kolor podkładu, który będzie wyglądał naturalnie, spójnie i nie będzie się oddzielał? Pewna wizażystka postanowiła podzielić się dwoma skutecznymi sposobami, dzięki którym już nigdy nie będziesz miała z tym problemu. Na czym polega jej sekret?

Wiele z nas pamięta modę z lat 90., kiedy to młode dziewczyny często stosowały dużo za ciemny, niekiedy także bardzo pomarańczowy podkład. Choć obecnie sklepowe półki uginają się od produktów w różnych kolorach, odcieniach, tonacjach, ale także konsystencjach, bywa, że wciąż mamy z tym problem. O tym, jak dobrać odpowiedni kolor podkładu do cery, opowiedziała wizażystka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Jak dobrać idealny kolor podkładu? Wizażysta zdradza dwa triki

Jak dobrać kolor podkładu, by się brzydko nie oddzielał i nie dawał efektu maski? Do najpopularniejszych sposobów należy testowanie na wierzchu dłoni. Nie jest to jednak najskuteczniejsza metoda, gdyś skóra w tym miejscu często bywa dużo bardziej blada niż cera. Jeśli nie chcesz szukać w ciemno i wydawać pieniędzy na kolejne produkty, skorzystaj z trików, które na Instagramie pokazała wizażystka, Natalia Procajło. W krótki filmiku zdradziła, jak najskuteczniej i najszybciej dobrać idealnie dopasowany kolor podkładu. Jej zdaniem istotne są dwie kwestie, dlatego podpowiedziała dwa sposoby.

  • Sposób pierwszy: zrób kropkę wybranego podkładu na szyi. Autorka zaznaczyła, że nawet jeśli twarz wydaje się odrobinę ciemniejsza bądź jaśniejsza, aby uzyskać jednolity, spójny efekt, kosmetyk należy rozprowadzić zarówno na buzi, jak i szyi.
  • Sposób drugi: sprawdź, w jakim kolorze masz żyły na nadgarstku. Wizażystka przekonuje, że jeśli wpadają w odcień zielonego, oznacza to, że jesteś właścicielką karnacji o ciepłym odcieniu. Jeśli są bardziej niebieskie lub fioletowe, masz chłodną karnację.
 

Dobór idealnego podkładu. O czym jeszcze należy pamiętać?

Choć wybór odpowiedniego koloru często bywa największym wyzwaniem w kupnie nowego podkładu, warto pamiętać, by był on także dopasowany do potrzeb twojej cery. Na rynku znajdziesz wiele produktów, dlatego nie bój się testować i wybierz taki, który odpowiada ci zarówno działaniem, jak i poziomem krycia czy konsystencją. I nie zapomnij, że nawet najwspanialszy podkład na świecie niewiele zdziała, jeśli nie zadbasz o swoją buzię — od wewnątrz, z pomocą odpowiedniej diety, i od zewnątrz, dzięki świadomej, regularnej pielęgnacji.

Więcej o: