Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Spryskaj je wodą z jednym dodatkiem, a uporczywe plamy znikną

Na meblach kuchennych podczas gotowania osadza się tłuszcz. Lepiące się plamy są trudne do usunięcia. Jak sobie z nimi poradzić? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów.

Tłuszcz osadzający się na kuchennych szafkach to prawdziwa zmora. Zaschnięty i pomieszany z kurzem stanowi prawdziwe wyzwanie podczas sprzątania. Czy musimy sięgać po drogie specyfiki ze sklepu, aby go usunąć? Okazuje się, że świetnie sprawdzają się domowe sposoby.

Zobacz wideo Jak utylizować tłuszcz po smażeniu, by uniknąć przykrej niespodzianki z zatkanymi rurami?

Czym umyć szafki w kuchni? Oto sposób na tłuste plamy

Gdy gotujemy, opary osadzają się nie tylko na meblach, ale również na pozostałych sprzętach kuchennych. Zawierają parę wodną i cząsteczki tłuszczu, które po zaschnięciu są trudne do usunięcia. Sprawdzony sposób, który stosowały nasze mamy i babcie, polega na użyciu sody oczyszczonej i cytryny. Oba te produkty kosztują niewiele, a radzą sobie lepiej niż specyfiki ze sklepu.

Przygotuj dwie szklanki ciepłej wody, dodaj szklankę sody i sok z cytryny. Wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Teraz wystarczy jedynie spryskać powierzchnię, pozostawić na dwie do trzech minut i przetrzeć gąbką. Jeżeli zabrudzenie jest duże i nie udało się dokładnie wyczyścić powierzchni, powtórzmy czynność, a następnie wytrzyjmy szafki suchą ściereczką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć tłusty brud? Użyj octu

Do usunięcia tłustych plam świetnie nadaje się również ocet. Wystarczy połączyć go z ciepłą wodą w stosunku 1:1, przelać do butelki z rozpylaczem i postąpić podobnie jak w przypadku użycia sody oczyszczonej. Spryskać powierzchnię, pozostawić na 3 minuty i ściągnąć brud gąbką. Dzięki kwasowi, jaki znajduje się w occie, tłuste plamy powinny szybko zniknąć.

Więcej o: