Kiedy sadzić róże? Nie przegap terminu i pamiętaj, aby zakopać to pod krzewami. Będą pięknie rosły

Róże to przepiękne rośliny ozdobne, które wiele osób chętnie sadzi w swoim ogrodzie. Wyglądają elegancko i ładnie pachną, jednak zanim zdecydujemy się na posadzenie ich na działce, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować. Kiedy sadzić róże? W jaki sposób o nie dbać?

Róże nie są bardzo wymagającymi kwiatami, ale warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas ich uprawy. Należy starannie dobrać miejsce, w którym zasadzimy roślinę oraz odpowiednio ją pielęgnować.  

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Kiedy sadzić róże? Czy można sadzić róże wiosną?

Róże sadzimy od marca do końca kwietnia. Jesienią zaś powinniśmy to robić od września do końca października. To najlepszy okres, ponieważ wtedy rośliny dobrze się ukorzenią. Jeśli kupujemy gotowe sadzonki, należy szybko umieścić je w ziemi, ponieważ szybko mogą zmarnieć. Nie sadzimy róż w miejscach, gdzie panuje duża wilgoć. Kwiaty te lubią nasłonecznienie i nie przepadają za przeciągami. Można je przycinać i najlepiej robić to wiosną, kiedy nie ma przymrozków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o róże? Sprytny trik, który odżywi naszą roślinę

Róże możemy przycinać, jednak pamiętajmy, aby robić to ostrym sekatorem. Zbyt tępe narzędzie mogłoby uszkodzić krzew. Częstotliwość podlewania dostosowujemy do panujących warunków. Powinniśmy podlewać rzadko, ale obficie. Dobrze jest używać deszczówki, gdyż zwykła kranówka może okazać się dla nich zbyt twarda.

Jeśli chcemy odżywić nasze kwiaty, świetnym pomysłem jest zastosowanie… skórki od banana. Wystarczy zakopać ją pod krzewem na głębokość 5 do 10 cm. Latem skórka szybko się rozłoży, a zawarty w niej potas i fosfor wzbogacą oraz odżywią roślinę, a dodatkowo przepędzą mszyce.

Drugim ciekawym trikiem jest zastosowanie liści i fusów po zaparzonej herbacie. Zalewamy je wodą i odstawiamy na kilka godzin. Naparem podlewamy róże, jednak pamiętajmy, że herbata nie powinna być posłodzona. 

Więcej o: