Wspaniały powrót do dzieciństwa. Ta biżuteria wyczuwa zmiany nastroju. To gorący trend sezonu!

Kojarzą się z wakacjami, ponieważ kiedyś można je było kupić na straganach w Kołobrzegu, Zakopanem czy nad Soliną. Wiele osób szczerze wierzyło w ich magiczne właściwości. Pierścionki nastroju powracają i to w pięknym wydaniu.

Choć statystyki wskazują na postępującą laicyzacją, to wciąż mamy dużą potrzebę duchowości, dlatego też w ostatnim czasie możemy zaobserwować istny boom na wszystko, co związane z ezoteryką. Przykładem jest wiara w moc kamieni szlachetnych. Możemy przebierać w bransoletkach symbolizujących konkretne właściwości, ale nie jest to w sumie nowość. Wiele lat temu niezwykle popularny były pierścionki nastroju. Fascynująca biżuteria, która miała wyczuwać smutek i radość. Teraz znowu cieszą się zainteresowaniem.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Te męskie buty do pracy są uniwersalne i dobrej jakości

Magiczny kompas nastroju czy wielkie oszustwo marketingowe? Prawda leży pośrodku!

Choć sprzedawcy z wielkim przekonaniem wmawiali nam, że pierścionki nastroju naprawdę mają magiczną moc, to jednak ich sekret jest nieco bardziej prozaiczny, choć wciąż jest to zjawisko fascynujące. Kamień, z którego wykonuje się pierścionki to specjalna kombinacja termochromowych ciekłych kryształów, które reagowały na temperaturę ciała.

Zobacz wideo Mydło nie wystarczy. Jak zdjąć ciasny pierścionek?

„Instrukcja" pierścionka mówiła, że kolor różowy oznacza stan zakochania, zielony radość, niebieski smutek, a czerwony strach. Te wszystkie emocje mogły oznaczać różne skoki w temperaturze ciała, zatem prawda leży pośrodku. Pierścionki w jakiś sposób jednak oddawały nasz aktualny stan. 

 

Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Zajrzyj do przeszłości. Pierścionki nastroju to największy biżuteryjny trend

Pierścionek nastroju cieszy oko swoją zmiennością i z pewnością to jeden z najbardziej oryginalnych elementów biżuterii. Warto zatem przeszukać stare szkatułki, być może znajdziemy tam jeszcze jakiś egzemplarz. A to z kolei będzie miało jeszcze większą wartość sentymentalną. A jeśli nie uda nam się niczego odkopać, to projektanci biżuterii mają już je w swojej ofercie. Można wprost przebierać w fasonach.

 
Więcej o: