Rozpuść w wodzie i umyj podłogę. Panele będą lśnić, a brud i smugi znikną na długo

Czym wyczyścić podłogę? Zdarza się, że sklepowe detergenty nie czyszczą powierzchni do końca, a na dodatek pozostawiają nieestetyczne dla oka smugi. Okazuje się, że domowe mieszanki mogą szybko i skutecznie rozwiązać problem. Sprawdź, co należy zrobić.

Czyszczenie paneli pozornie wydaje się proste, jednak nie każdy wie, jak robić to tak, by nie pozostawić na powierzchni nieestetycznych smug. Okazuje się, że domowe płyny do podłóg mogą sprostać zadaniu, a takie mieszanki niczym nie ustępują tym, które na co dzień widzimy na sklepowych półkach. Wystarczy sięgnąć do szafki i sprawdzić, czy masz w domu ten produkt. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak najlepiej umyć podłogę? Najpierw odpowiednio przygotuj powierzchnię i pamiętaj o prostych zasadach

Przed umyciem podłogi domowym płynem warto najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na pewno będzie czysta i lśniąca. Należy pamiętać też, by przestrzegać prostych zasad, które nie dopuszczą do uszkodzenia paneli.

  1. Odkurz podłogę z piasku i innych drobinek, które mogłyby później osiąść na mopie lub zarysować powierzchnię.
  2. W trakcie mycia podłogi dokładnie wyżymaj mop, by panele nie puchły od nadmiaru środków czyszczących i wody.
  3. Nie nakładaj detergentów bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię, gdyż może się odbarwić i uszkodzić.

Rozpuść w wodzie i umyj podłogę. Panele będą lśnić jak nowe

Dobrym sposobem na wyczyszczenie podłogi jest zastosowanie tabletki do zmywarki. Mało kto wie, że popularny detergent oprócz mycia talerzy sprawdzi się też na panelach. Niepozorne kapsułki nabłyszczają, zmiękczają wodę i rozpuszczają tłuszcz. Pucowana powierzchnia zalśni czystością, a na dodatek zapomnisz o nieestetycznych smugach i zaciekach.

Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w 2 l ciepłej wody i wyczyścić podłogę mopem z końcówką z mikrofibry lub gąbką do naczyń, jeśli mycie przeprowadzamy punktowo. W razie potrzeby warto zwiększać proporcje mikstury.

Więcej o: