23-latka przez pół roku nie uprawiała seksu. "Najlepsze doświadczenie w moim życiu"

23-latka rzuciła pracę i zdecydowała się na życie w celibacie. Na pół roku zawiesiła profile na portalach randkowych, nie flirtowała z mężczyznami i nie uprawiała seksu. Dziś twierdzi, że to doświadczenie zmieniło jej życie.

Marzeniem 23-letniej mieszkanki Florydy Mariemilii Cedeno było zatrudnienie w dużej korporacji, jednak praca ta okazała się bardzo stresująca. Kobieta zdecydowała się na odważny krok, odeszła z firmy i zajęła się budowaniem samoświadomości w mediach społecznościowych, gdzie opowiedziała, jak wpłynęło na nią życie w półrocznym celibacie.

Zobacz wideo Zofia Zborowska miała Tindera i minęła się z Wroną! „Założyłam dla beki"

Nie flirtowała i nie uprawiała seksu przez pół roku. To doświadczenie zmieniło jej życie

W czerwcu 2022 roku Mariemilia podjęła decyzję i pozbyła się profili na portalach randkowych. Nie flirtowała z mężczyznami – nie odpisywała na wiadomości ani z nikim się nie spotykała. Nie uprawiała również seksu. Doświadczenie sprawiło, że kobieta zaczęła postrzegać siebie w inny sposób. Nauczyła się wyznaczać granice i odkryła, jak żyć w zgodzie z samą sobą. Oczekiwania, jakie stawiali przed nią mężczyźni, sprawiały, że wciąż usiłowała dorównać innym kobietom pod względem atrakcyjności – figury, sposobu ubierania się czy zachowania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jednej z wypowiedzi cytowanych przez Daily Mail powiedziała:

Moje szczęście nie zależy już od tego, czy mam chłopaka, który nazywa mnie ładną, bo sama mogę nazywać siebie ładną. Odzyskałam moc, czuję się wolna. Jestem z siebie bardzo dumna. Zyskałam wiele szacunku do siebie.

Mariemilia zrozumiała, że nie musi uzależniać swojego szczęścia od zadowolenia innej osoby.

Moje szczęście było bardzo zależne od innych osób. Abstynencję od spotykania się z facetami postrzegam jako sposób na odzyskanie władzy nad samą sobą.

Internauci zachwyceni postawą kobiety. Dzielą się swoimi przemyśleniami

W komentarzach fani wspierają Mariemilię i opowiadają o swoich doświadczeniach.

Tak, byłem w celibacie przez rok i wyszedłem bardziej pewny siebie. Teraz wiem, że najpierw muszę zadowolić siebie, a dopiero potem innych.
Przez 2 lata byłam w celibacie i to była najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam. Teraz rozstania są dla mnie mniej trudne, bo wiem, że sama również sobie poradzę.
Też tak zrobiłam i w ten sposób zrozumiałam, że nie muszę godzić się na spotykanie się z kimś, kto mi nie odpowiada. Nie muszę szukać nikogo na siłę.
 
Więcej o: