Te imiona dla dzieci w 2022 rodzice wybierali najczęściej. Podium wciąż bez zmian

Co roku na stronie Gov.pl publikowane są dane dotyczące najchętniej wybieranych imion dla dzieci. Choć w 2022 r. liderzy pozostali bez zmian (lub zamienili się miejscami na podium), nie obyło się bez zaskoczeń. Na które imiona decydowali się rodzice i co oznaczają najpopularniejsze z nich?

31 stycznia na stronie internetowej Gov.pl opublikowano dane dotyczące imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom w 2022 r. Choć niektóre podbijają rankingi niezmiennie już od kilku lat, nie obyło się bez zaskoczeń. Sprawdź, na które imiona najczęściej decydowali się rodzice i co oznaczają najpopularniejsze z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Najchętniej nadawane imiona żeńskie w 2022 r. Wciąż króluje Zofia, Zuzanna i Hanna

Kolejność najchętniej wybieranych imion żeńskich uległa lekkiej modyfikacji (Zuzanna i Zofia zamieniły się miejscami), jednak na podium ponownie znajdują się te same, co w 2021 r.

  1. Zofia (5714 dzieci) - Pochodzi z języka greckiego. Osoby o tym imieniu mają być mądre, zaradne, pracowite i pomysłowe. Intrygująca natura i nieposkromiony temperament mogą przyczynić się do tego, że Zofie często będą się zakochiwać.
  2. Zuzanna (5558 dzieci) - Pochodzi z języka hebrajskiego. Zuzanny mają radzić sobie w kłopotach, nie lubić nudy i cechować się porywczością, którą łatwo się im wybacza. Osoby o tym imieniu kochają całym sercem.
  3. Hanna (5261 dzieci) - Pochodzi z języka hebrajskiego. Hanny mają cieszyć się życiem, być uśmiechnięte i łagodne. Dziewczynki o tym imieniu często są zorientowane na sukces, przebojowe i stanowcze.

Na kolejnych miejscach znalazły się Laura (5095), Maja (4979), Julia (4936), Oliwia (4440), Alicja (4261), Pola (4087) i Lena (3811).

Najpopularniejsze imię dla chłopca 2022 r. Na podium niezmiennie Antoni, Jan i Aleksander

W tegorocznym rankingu ponownie królują trzy te same imiona, co w ubiegłym.

  1. Antoni (6670 dzieci) - Pochodzi z języka łacińskiego. Chłopcy o tym imieniu mają dokonywać niezwykłych rzeczy, chłonąć wiedzę i być wierni swoim ambicjom. Mogą być nieco nieśmiali, jednak to nie powinno przeszkodzić im w osiągnięciu sukcesu.
  2. Jan (6341 dzieci) - Pochodzi z języka hebrajskiego. Osoby o tym imieniu mają być kreatywne, odpowiedzialne za wspólne dobro, wspierający i słuchający problemów. Jan często ma zadatki na dobrego, zaufanego lidera.
  3. Aleksander (6201 dzieci) - Pochodzi z języka greckiego. Aleksander ma być wesołym i uroczym optymistą, który umie wyjaśnić trudne rzeczy w przystępny sposób. To osoby często znane i lubiane przez innych.

Czwarte imię w rankingu może zaskakiwać, ponieważ jest nim Nikodem (6155), który w zeszłym roku był na miejscu 11. Kolejno znaleźli się Franciszek (5696), Jakub (5535), Leon (5091), Mikołaj (4499), Stanisław (4265) i Filip (4107).

Więcej o: