Jak dobrać rajstopy, by pasowały do stylizacji? Z tymi trikami nigdy nie popełnisz modowego faux pas

Jesień, zima, ale także wczesna wiosna to czas, kiedy do sukienek oraz spódnic ubieramy rajstopy. Są nie tylko eleganckie, ale zapewniają nam także komfort cieplny. Jaki kolor, wzór oraz model wybrać, by zawsze pasowały? Swoimi trikami podzieliła się blogerka modowa.

Karolina Kotas to blogerka, która fascynuje się modą. Na swoim Instagramie chętnie zdradza różne triki i podpowiada kobietom, jak dobierać dodatki czy tworzyć różne stylizacje z pomocą kilku ubrań. Poza tym dzieli się także swoimi propozycjami na modne stroje zależne od sytuacji. Niedawno opublikowała nagranie, w którym podpowiada jak wybrać dobry kolor rajstop. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd czerwone podeszwy szpilek Louboutin?

Blogerka modowa podpowiada, jak dobrać odpowiednie rajstopy. Wszystko zależy od koloru

W jednym z najnowszych filmików z poradami postanowiła podpowiedzieć swoim czytelniczkom jak  dobrać rajstopy do stylizacji. Jako przykład pokazała czerwoną sukienkę. To od odcienia obuwia uzależniła wybór rajstop. Do czarnych szpilek dobrała czarne rajstopy, natomiast do czerwonych — cienkie, cieliste i matowe. W poście pod filmem wypunktowała kilka najważniejszych zasad, którymi kieruje się przy wyborze rajstop. Zaznaczyła w nich  m.in., że:

  • do jasnych stylizacji prawie nigdy nie dobiera czarnych rajstop, choć zdarzają się wyjątki,
  • zawsze wybiera rajstopy matowe, gdyż błysk optycznie powiększa,
  • zimą, do cięższych stylizacji zakłada grubsze, nawet 40 lub 60 den,
  • nie nosi rajstop we wzorki.
Jeśli ubieram czarne buty, to wtedy wybieram rajstopy w kolorze czarnym lub cielistym — to zależy od stylizacji. Jeśli jest 'lekka', to czarne rajstopy mogą być za ciężkie (choć czasem zależy nam specjalnie na takim efekcie). Z drugiej strony czarne rajstopy + czarne buty = dłuższa optycznie noga.
 

Kobiety zachwycone poradami. "Dzięki tobie zmieniłam wiele w swoich stylizacjach"

Jej porady spotkały się z dużym entuzjazmem fanek. W komentarzach wiele z nich przyznało, że dotychczas miało problem z odpowiednim doborem koloru rajstop do stylizacji. Nie brakowało jednak kobiet, które za nic w świecie nie mogą przekonać się do modeli w kolorze cielistym. 

Eh, zawsze miałam problem z doborem rajstop do stylizacji. Wszystko się zmieniło, od kiedy zaczęłam cię obserwować. Dziękuję za cudowne podpowiedzi.
Ja nie dam rady przemóc się do cielistych rajstop, nawet zimą goła noga.
Bardzo fajnie wytłumaczone! Więcej i więcej takich filmików.
Uwielbiam słuchać Twoich modowych rad. Dzięki Tobie zmieniłam wiele w swoich stylizacjach.
Świetny post. Czarne rajstopy lubię, ale do cielistych nie mogę się przekonać.
Więcej o: