Strażacy zostali wezwani do pożaru. Nie tego się spodziewali po wkroczeniu do mieszkania

W Gorzowie Wielkopolskim wydarzyła się nietypowa sytuacja. Strażacy zostali wezwani do pożaru, lecz gdy przyjechali na miejsce, nie kryli zaskoczenia. Nagranie z interwencji stało się viralem na Tik Toku. Do tej pory obejrzało je ponad 4 miliony osób.

Strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie do pożaru w jednym z mieszkań w bloku. Gdy przyjechali na miejsce, byli w szoku. Lokatorzy mieszkania na trzecim piętrze również nie kryli zaskoczenia niespodziewaną wizytą strażaków.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Zimą w lasach też rosną grzyby. Głównie na drzewach.Na grzyby w lutym? Z lasu możesz wyjść z pełnym koszykiem

Strażacy pojechali na wezwanie. Nie spodziewali się tego, co zastali w mieszkaniu  

W czwartek 2 lutego o godzinie 19:50 strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego zostali wezwani do pożaru. Sąsiad wezwał pomoc, twierdząc, że przez okno w swoim mieszkaniu widzi, że w bloku naprzeciwko na trzecim piętrze jest pożar.

W rozmowie z Noizz.pl bryg. Bartłomiej Mądry z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim wyjaśnia okoliczności zawiadomienia:

Dostaliśmy poważne zgłoszenie, bo zgłaszający bardzo poważnie twierdził, że przez okna swojego mieszkania widzi pożar w bloku naprzeciwko na trzecim piętrze. Dokładnie wskazał adres i opisał zdarzenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Strażacy również potraktowali telefon poważnie i szybko udali się na miejsce. Przeszukali klatki schodowe, lecz gdy nie znaleźli ognia, udali się do sąsiada, który zgłosił pożar. Mężczyzna nadal twierdził, że widzi z okna, że w jednym z mieszkań jest ogień. Kiedy strażacy w końcu dotarli do mieszkania, nie kryli zaskoczenia. W środku nie było pożaru, a jedynie… wyświetlana na ścianie animacja palącego się kominka.

Gdy strażacy dotarli na wskazane miejsce, okazało się, że na całej ścianie wyświetlone jest nagranie kominka. Nie było to nic pożarowego, więc nie było żadnego zagrożenia. Wszyscy byli zdziwieni. Zarówno strażacy, policjanci, jak i sami lokatorzy tego mieszkania

– wyjaśnia bryg. Bartłomiej Mądry.

Madonna64-letnia Madonna szokuje fanów "nową twarzą" i biczem w dłoni

Strażacy doceniają wzorową postawę sąsiada. Miał prawo interweniować

Strażacy pogratulowali sąsiadowi czujności. I chociaż nic poważnego się nie działo, zareagował on prawidłowo.

Miał do tego prawo, to mogło wyglądać jak pożar w mieszkaniu. Tak to wyglądało z jego punktu widzenia. Więc bardzo dobrze postąpił, że wezwał służby

— mówi bryg. Mądry.

Nagranie z interwencji strażaków pojawiło się na Tik Toku i błyskawicznie stało się viralem.

Więcej o: