Jak usunąć tłuszcz ze ściany? Dodaj do wody kilka kropli i przetrzyj plamy. Znikną bez szorowania

Podczas gotowania zdarza się, że tłuszcz pryska nam na ścianę lub płytki. Bywa on trudny do usunięcia, a specjalistyczne specyfiki ze sklepu nie zawsze są w stanie sobie z nim poradzić. Podpowiadamy, w jaki sposób usunąć tłuszcz ze ściany domowymi sposobami.

Tłuszcz na ścianach i płytkach osadza się głównie podczas gotowania. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź domowe sposoby, jak usunąć plamy z tłuszczu bez uporczywego szorowania.

Zobacz wideo Jak utylizować tłuszcz po smażeniu, by uniknąć przykrej niespodzianki z zatkanymi rurami?

Zimą w lasach też rosną grzyby. Głównie na drzewach.Na grzyby w lutym? Z lasu możesz wyjść z pełnym koszykiem

Niezawodny sposób na plamy z tłuszczu. Użyj płynu do naczyń

Jeżeli zmagasz się z uporczywymi plamami tłuszczu na ścianach, zastosuj trik z płynem do naczyń i gąbką. Płyn świetnie poradzi sobie z tłustymi zabrudzeniami i skutecznie je usunie. Wystarczy wlać do pojemnika ciepłą wodę i dodać kilka kropel płynu do naczyń, wymieszać, a następnie okrężnymi ruchami czyścić gąbką brudne miejsca, aż cały tłuszcz w nią wsiąknie. Potem przetrzyj powierzchnię suchą szmatką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Madonna64-letnia Madonna szokuje fanów "nową twarzą" i biczem w dłoni

Inne sposoby na plamy z tłuszczu. Te produkty na pewno masz w kuchni lub łazience

Jeśli plama jest świeża, możemy zastosować talk lub mąkę ziemniaczaną, która pochłonie drobinki tłuszczu. Wystarczy posypać brudne miejsca i po kilku godzinach zetrzeć wilgotną szmatką nasączoną płynem do naczyń.

Z tego typu zabrudzeniami dobrze radzi sobie również płyn do szyb. Zawarty w nim alkohol usunie plamy z tłuszczu. Wystarczy spryskać zabrudzone miejsca, odczekać chwilę i przetrzeć ciepłą wodą. Można zastosować również ocet zmieszany z wodą w stosunku 1:1. Ocet świetnie rozpuszcza tłuszcz. Plamy przemywamy nasączoną ściereczką. 

Nietypowym sposobem na poradzenie sobie z tłustymi plamami jest pianka do golenia. Wystarczy nałożyć ją na brudne miejsca i pozostawić na kilka godzin, a następnie wytrzeć wilgotną szmatką.

Więcej o: