Postaw te rośliny w sypialni, a nie pożałujesz. Doświadczysz zdrowego i spokojnego snu

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niektóre rośliny postawione w sypialni mogą wpłynąć na polepszenie jakości naszego snu - oczyszczają powietrze, a także działają uspokajająco i relaksująco. Oprócz tego sprawdzą się proste nawyki, na które warto zwrócić uwagę przed położeniem się do łóżka.

Sypialnia powinna być miejscem, w którym po całym dniu znajdujemy spokój. Choć większość z nas lubi otaczać się roślinami, nie wszystkie nadają się do tego pomieszczenia. Okazuje się, że niektóre gatunki ze względu na swoje właściwości mogą oczyszczać powietrze i wpływać na lepszy sen. Na które się zdecydować?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Jakie rośliny warto mieć w sypialni? Postaw na te, które oczyszczą powietrze

Sansewieria gwinejska — Oczyszcza powietrze z toksycznych substancji, na przykład smogu. Działanie rośliny w prosty sposób zwiększa jakość snu.

Aloes — Oczyszcza powietrze i pochłania dwutlenek węgla, który następnie wypuszcza na nowo w formie tlenu.

Gardenia — Niektórzy uznają ją za symbol spokoju, miłości, łagodności i zgody. Wydzielany przez nią zapach zmniejsza stres, łagodzi nerwy i poprawia nastrój.

Te rośliny sprawdzą się w sypialni. Uspokajają i zmniejszają stres

Jaśmin — Wydziela słodki zapach, który wpływa na redukcję niepokoju i zmniejszenie stresu, dzięki czemu polepsza się jakość snu. Ze względu na swoje właściwości ułatwia też poranne wstawanie z łóżka.

Lawenda — Roślina ma działanie uspokajające i relaksujące. Reguluje pracę serca, łagodzi i zwalcza skutki stresu, a także pomaga w walce z bezsennością.

Rozmaryn — Choć mało kto wie, może być też uprawiany jako roślina ozdobna. Wpływa na skupienie uwagi, poprawia ciśnienie krwi i działa uspokajająco. 

Co zrobić, aby lepiej spać? Proste nawyki zadbają o lepszą jakość snu

Oprócz odpowiednich roślin dla lepszego snu warto postawić na codzienne nawyki, które pomogą się zrelaksować i wpłyną pozytywnie na nastrój. Dobrze przed zaśnięciem wywietrzyć sypialnię, zrezygnować z korzystania z urządzeń takich jak telewizor, komputer czy telefon komórkowy i zadbać o to, by kłaść się i wstawać o regularnych porach.

Więcej o: