Jak wyczyścić przypalone naczynie żaroodporne? Wsyp i zalej je płynem, a będzie wyglądało jak nowe

Długie pieczenie potraw w naczyniu żaroodpornym przyczynia się do powstawania trudnych do usunięcia przypaleń. Mozolne szorowanie to zmora niejednej pani domu, dlatego warto poznać triki, które ułatwią sprzątanie. Jednym z nich podzielił się tiktoker @cleanwithrab.

Chwila nieuwagi wystarczy, by przypalić jedzenie w piekarniku. W efekcie często dochodzi do zabrudzeń naczynia żaroodpornego, które są wyjątkowo trudne do usunięcia. Gdy szorowanie przypalonego tłuszczu na nic się zdaje, postaw na proste, domowe metody. Tiktoker @cleanwithrab w jednym z filmików pokazał, jak przygotować skuteczną mieszankę, która w kilkadziesiąt minut rozprawi się z zabrudzeniami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak wyczyścić naczynie żaroodporne? Wypróbuj metodę z TikToka

Tiktoker @cleanwithrab pokazał, jak czyści mocno zabrudzone naczynie żaroodporne przy pomocy domowych produktów. Internauta najpierw posypał je obficie sodą oczyszczoną, a następnie zalał całość octem. Później dodał sporą ilość płynu do naczyń i rozprowadził mieszankę po całej powierzchni. W ostatnim kroku wyłożył naczynie ręcznikami kuchennymi, spryskał wodą i pozostawił na 30-40 minut. Po tym czasie wyszorował je gąbką, a oczom internautów ukazał się pozytywny efekt działań.

Internauci zachwyceni metodą z TikToka. Nie mogli uwierzyć, że pod brudem kryło się szkło

Obserwatorom spodobała się metoda przedstawiona przez @cleanwithrab. Niektórzy nie mogli uwierzyć, że pod ogromną warstwą zabrudzeń kryło się szkło. Inni stwierdzili nawet, że po czyszczeniu naczynie wygląda jak nowe.

Nie mógłbym powiedzieć, że kryło się tam szkło.
Myślałam, że pod spodem jest metal czy coś, a to było szkło.
Chcesz mi powiedzieć, że to było szkło, a nie metal?
Wow, to wygląda jak zupełnie nowe naczynie.
Ile osób nie wiedziało do końca, że to szkło?

Jak wyczyścić przypalone naczynia? Wypróbuj namaczanie, sól kuchenną i ocet

Dobrym nawykiem przed czyszczeniem przypalonego naczynia żaroodpornego jest zamoczenie go na 30 minut w zimnej wodzie. Kontakt z cieczą sprawi, że zabrudzenia będą odchodzić dużo łatwiej. Następnie warto posypać powierzchnię obficie solą i zalać całość octem, a później szorować kuchenną myjką, aż brud zupełnie zejdzie. Prosta metoda sprawi, że przypalony tłuszcz szybko zniknie.

Więcej o: