Przeciągnął 15-tonową ciężarówkę. Zrobił to zębami. "Totalne szaleństwo"

W "Księdze rekordów Guinnessa" pojawiają się udokumentowane rekordy naturalne oraz osiągnięte przez ludzi z całego świata. Wiele osób marzyło o tym, by się w niej znaleźć. Dzięki niezwykłym umiejętnościom udało się to mężczyźnie z Egiptu. Czynność, w jakiej się wykazał, jest niecodzienna.

Przez lata rekordy, które zapisały się w Księdze rekordów Guinnessa, wzbudzały w ludziach zachwyt, podziw, czasami także przerażenie lub wręcz przeciwnie, rozbawienie. Niektóre z nich były tak niecodzienne, że ciężko w nie uwierzyć. Do takich z pewnością należy rekord pobity przez mężczyznę z Egiptu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

Pobił nietypowy rekord. Ciężarówkę przeciągnął za pomocą... zębów

Ashraf Suliman pochodzi z Ismailii w Egipcie, a na kartach Księgi rekordów Guinnessa zapisał się w niebanalny sposób. Mężczyzna zadziwił wszystkich niezwykłą siłą oraz wytrzymałością swoich... zębów. To właśnie z ich pomocą udało mu się przeciągnąć ciężarówkę ważącą aż 15 730 kilogramów! Dokonał tego 13 czerwca 2021 roku i od tej pory nikomu nie udało się pobić jego rekordu. Nagranie z wyczynu mężczyzny pojawiło się w mediach społecznościowych. Oglądający nie mogą wyjść z podziwu, a żartownisie dopytują, gdzie chodzi do dentysty.

Muszę dowiedzieć się, kto jest jego dentystą
Totalne szaleństwo... Skąd ma tyle siły?

- czytamy pod nagraniem opublikowanym na oficjalnym Instagramie @guinnessworldrecords.

 

Krótka historia Księgi rekordów Guinnessa. Wszystko rozpoczęło się od jednego pytania

Gdy w 1951 roku dyrektor generalny browaru Guinness brał udział w polowaniu, nikt nie spodziewał się, jak wielki wpływ na tysiące ludzi będą miały jego rozmyślania. Zastanawiając się, jaki jest najszybszy ptak w Europie, wpadł na pomysł stworzenia książki odpowiadającej na to, oraz wiele podobnych pytań. Pierwsza wersja "Księgi rekordów Guinnessa" została wydana 27 sierpnia 1955 roku w 1000 egzemplarzach i błyskawicznie stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu, choć minęło wiele lat, wciąż cieszy się olbrzymią popularnością, a tysiące ludzi marzy o tym, by zapisać się na jej kartach. Choć początkowo miała bawić sensacyjno-humorystycznymi informacjami stałych bywalców piwiarni, dziś jest prestiżową publikacją znaną na całym świecie. Pierwsza polska edycja pojawiła się w 1991 roku.

Więcej o: