Drugi palec u stopy masz dłuższy od palucha? To zdradza więcej o twoim zachowaniu niż myślisz

Czy stopa może określić nasz charakter? Niektórzy sądzą, że tak. Tylko 20% społeczeństwa może pochwalić się tzw. grecką stopą. Czym się charakteryzuje?

Twój drugi palec jest równy bądź dłuższy od palucha? Oznacza to, że posiadasz grecką stopę. Dawniej uważano, że osoby posiadające taki typ stopy są wyjątkowo inteligentne. Choć warto podchodzić do takich wierzeń z przymrużeniem oka

Zobacz wideo Stopa cukrzycowa - czym jest i jak jej zapobiegać?

Stopa grecka. Mają ją osoby o dużej inteligencji

Stopę grecką posiada około 20% ludzi. Najbardziej charakterystyczną cechą jest długość drugiego palca, który jest równy z dużym paluchem lub nawet dłuższy. Przez taką budowę dwa pierwsze palce przyjmują największy ciężar. Duży nacisk przekłada się na zniekształcenia i odciski. Mówi się, że osoby posiadające ten typ stopy są osobami o dużej inteligencji. Zarażają życiowym optymizmem i pozytywnym nastawieniem do życia, są aktywni i żądni przygód.

Kształt stopyKształt stopy fot. Shutterstock.com

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie są inne typy stóp? Stopa egipska i rzymska

Stopa egipska występuje u 70% społeczeństwa. Uznawana jest za ideał, ponieważ charakteryzuje się symetrią – największy palec jest najdłuższy i każde kolejne schodzą do coraz mniejszego. Jednak taki typ stopy również ma wady. Duży palec jest najbardziej obciążony, przez co ma skłonność do powstawania haluksów. Osoby posiadające egipską stopę są bardzo emocjonalne i cechują się częstymi zmianami nastrojów. Są marzycielami z głową w chmurach, których trudno sprowadzić na ziemię.

Stopa rzymska występuje u 10% populacji i charakteryzuje się krępą budową i różną długością palców – pierwszy, drugi oraz trzeci mają podobną długość, a czwarty i piąty są krótsze. Taki typ stopy rzadko ulega deformacji i jest odporny na duże obciążenia. Osoby ze stopą rzymską są duszami towarzystwa, kochają podróżować i odkrywać nowe miejsca. Nie boją się wyzwań i chętnie podejmują ryzyko.

Więcej o: