Po przebudzeniu sięgnij po szklankę tego napoju. Jest lepszy niż kawa, a organizm będzie ci wdzięczny

Zaczynasz dzień bez energii? Pierwszą rzeczą, jaką robisz po przebudzeniu, jest nastawienie kawy, ponieważ nie potrafisz bez niej funkcjonować? Okazuje się, że aby zyskać energię do działania, wystarczy szklanka pewnego napoju o poranku.

Każdy z nas chciałby tryskać energią zaraz po przebudzeniu. Wiele porannych czynności wykonywalibyśmy znacznie szybciej. Wbrew pozorom receptą na lepsze samopoczucie po wstaniu z łóżka nie musi być kawa. 

Zobacz wideo Jessica Mercedes ma w domu awarię. Z sufitu pociekła woda

Woda. Podstawowy napój dla naszego organizmu

Woda jest niezwykle ważna dla organizmu. Poprawia jego funkcjonowanie, dobrze działa na ciało i dodaje energii na nadchodzący dzień. Dziennie powinnyśmy wypijać około 2 do 3 litrów. Dodatkowo woda wypita na czczo wypłukuje z naszego organizmu toksyny, pobudza metabolizm, a nawet spowalnia procesy starzenia się skóry. Neutralizuje działanie używek jak alkohol i papierosy oraz świetnie leczy zgagę. Wspomaga pracę układu limfatycznego, krwionośnego i pokarmowego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zacznij dzień od wody. Trzy ważne powody, dlaczego warto pić wodę tuż po przebudzeniu

  • Szklanka wody pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Jeśli traktujesz filiżankę kawy jak śniadanie, to błąd. Znacznie lepiej wypić szklankę wody o poranku zamiast kawy. Dlaczego? Wypicie wody przed posiłkiem pomaga zmniejszyć głód, dzięki czemu nasze śniadanie będzie mniej obfite.
  • Woda poprawia funkcjonowanie mózgu. Nawet małe odwodnienie organizmu sprawia, że nasz umysł zaczyna zwalniać. Dlatego warto wypijać szklankę wody rano, aby tuż po wstaniu dobrze nawodnić organizm.
  • Woda dodaje energii. Choć może się to wydać nieprawdopodobne, jest to prawdą. Odpowiednie nawodnienie organizmu pobudza nasz umysł, przygotowuje ciało do pracy i poprawia samopoczucie.
Więcej o: