Kiedyś nosiły je gwiazdy, dzisiaj są symbolem kiczu. Te fryzury postarzają nawet o 15 lat

Odpowiednio dobrana fryzura potrafi podkreślić urodę, odjąć lat oraz dodać pewności siebie. Ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie. Niestety, niektóre z nich, choć były modne przez lata, nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety. Co więcej, mogą postarzyć nawet o kilkanaście lat.

Decydując się na nową fryzurę, jeszcze zanim udasz się do fryzjera, warto zastanowić się, jak miałaby wyglądać. Niektóre cięcia bądź sposoby modelowania, choć przez lata były powielane przez wiele kobiet, nie tylko dawno wyszły z mody, ale przede wszystkim wyglądają bardzo niekorzystnie i dodają lat. Jakich dwóch stylizacji lepiej unikać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Fryzura, która dodaje nawet kilkanaście lat. Rozjaśnione pasemka w stylu baleyage

Baleyage przez jakieś czas cieszył się ogromną popularnością. Nic dziwnego, skoro nosiła go m.in. Victoria Beckham. Moda ta jednak poszła w złą stronę, gdyż na taką koloryzację decydowały się także posiadaczki ciemnych włosów. Rozjaśnione, a niekiedy wybielone pasemka wyglądały na nich niezwykle nienaturalnie, niemal kiczowato, co więcej postarzały. Choć dziś baleyage wraca do łask, pożądany jest bardziej subtelny efekt w postaci delikatnych refleksów. Nie tylko odświeży fryzurę, ale doda jej także blasku, zupełnie jakby włosy zostały muśnięte słońcem.

Przez lata wiele kobiet tak układało krótkie włosy. Używały do tego wałków

To jeden z najpopularniejszych sposobów, który rzez lata bardzo często pojawiał się w filmach czy na łamach gazet obrazując dbającą o sobie kobietę. Mowa o układaniu krótkich włosów na wałki, które powinny je podnieść i dodać objętości. Teraz stały się symbolem kiczu, a sama fryzura dodaje lat. Istnieje wiele innych sposobów na modnie wystylizowane włosy. Możesz na przykład zdecydować się na niezwykle efektowne cięcie w stylu pixie cut, które dostosujesz do siebie. Co więcej, jest ono niezwykle proste w ułożeniu, także wałki nie będą ci potrzebne.

Gigantyczna objętość dzięki tapirowaniu. Nie tylko wyglądała źle, ale także niszczyła włosy

Choć objętość wciąż jest w modzie, ta uzyskiwana dzięki natapirowaniu dawno zaczęła być kojarzona z kiczem. Wygląda bardzo nienaturalnie, niekiedy nawet dziwnie. Co więcej, utrzymanie takiego efektu często wiązało się z użyciem ogromnej ilości lakierów do włosów, który tworzył na nich nieprzyjemną, twardą skorupę. Dziś kobiety wiedzą, że ten sposób stylizacji nie tylko wygląda nieestetycznie i postarza, ale także osłabia pasma, dlatego mało kto się na nią decyduje.

Więcej o: