Po trzęsieniu ziemi w Turcji pies uporczywie kopał pod gruzami. Gdy człowiek mu pomógł, zrozumiał powód

W poniedziałek 6 lutego południowo-wschodniej Turcji oraz północnej części Syrii miało miejsce trzęsienie ziemi. W jego wyniku zginęło 9 tys. osób, ale spod gruzów wciąż wyciągani są ludzie. W katastrofie ucierpiały również zwierzęta. Na TikToku pojawił się wzruszający film z psem, który prosił człowieka o pomoc.

Nagranie pokazuje, że miłość matki do swoich dzieci jest silna nie tylko u ludzi, ale również w przypadku zwierząt. Film z suczką usiłującą wydobyć spod gruzów młode obejrzało ponad 12 milionów osób.

Zobacz wideo Naukowcy policzyli, kiedy spotkamy kosmitów. Czym jest paradoks Fermiego?

Suka z desperacji gryzła ziemię, aby wydostać swoje młode. Pomógł jej mężczyzna

Na filmie widzimy, że biszkoptowa suka usilnie kopie wśród gruzów zawalonego budynku. Niestety łapami nie jest w stanie odsunąć ciężkich kamieni, ale jest tak zdesperowana, że zaczyna je gryźć. Mężczyzna odsuwa ją, aby pomóc, jednak pies wciąż powraca, jakby nie nawet na chwilę nie chciał pozostawić czegoś, co znajduje się pod kamieniami. W końcu udaje się go odsunąć. Człowiek na nagraniu wyciąga głazy, a suczka nerwowo porusza się wokół niego, aż w końcu wskakuje do wyrwy w ziemi. Okazało się, że pod gruzami były jej młode.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Film wzruszył wiele osób. Pokazuje, jak silna jest miłość matki do dziecka

Dzięki człowiekowi dwa szczeniaki powróciły do matki. W oczach suki widać było ogromną wdzięczność. Mężczyzna dał jej jeść i przygotował legowisko ze starych koców. Film wywołał wiele emocji i wzruszeń.

Oglądając to, nie można nie płakać.
Była tak zdesperowana, że zaczęła gryźć ziemię. Cieszę się, że ten mężczyzna jej pomógł. Wygląda na wdzięczną.
Miłość matki do potomstwa jest czymś cudownym! Zwierzęta są cudami świata, a wiele matek mogłoby wziąć z nich przykład.
Psy to jedyne zwierzęta, od których można nauczyć się kochać, a jednocześnie dają nam całych siebie, czyli wszystko, co mają.
Więcej o: