Od 4 lat nakłada smalec na włosy. Twierdzi, że dzięki temu zachwycają blaskiem. Internauci podzieleni

Istnieje wiele sposobów, aby włosy zachwycały swoim wyglądem i rosły w błyskawicznym tempie. Niektóre z nich są nieco inne od tych klasycznych. Swoją pielęgnacyjną rutyną z udziałem... smalcu podzieliła się pewna użytkowniczka Instagrama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Coraz więcej osób z większą świadomością podchodzi do pielęgnacji włosów. Zwracamy uwagę nie tylko na składniki, ale również pochodzenie danych produktów. Coraz częściej wybieramy alternatywne i naturalne sposoby dbania o włosy, wprost z szafki kuchennej. Wiele urodowych trików można znaleźć między innymi na Instagramie. Internet zasypuje nas kolejnymi metodami, które możemy zastosować w domu, a nigdy byśmy o nich nawet nie pomyśleli.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Do pielęgnacji włosów stosuje smalec. Zadziwiająca metoda pewnej użytkowniczki Instagrama

Niektóre ze sposobów na pielęgnację włosów bywają zaskakujące. Influencerka Megan Wilson funkcjonująca w sieci pod pseudonimem @wilsonfamilyhomestead zdradziła, jak wygląda jej rutyna związana z włosami, którą stosuje już od 4 lat. Okazuje się, że jednym z etapów jest... wcieranie smalcu. Profil kobiety na Instagramie śledzi ponad 138 tysięcy osób. Na wielu filmach oraz zdjęciach widać, że Wilson jest posiadaczką długich i lśniących włosów, które zachwycają, wielu obserwatorów. 

Myje je raz na dwa tygodnie lub nawet raz na miesiąc, a do ich pielęgnacji stosuje wiele naturalnych składników, w tym również zwykły smalec. Produkt ten influencerka wciera w skórę głosy i pozostawia na ok. 1 godzinę. Następnie, myje włosy mydłem kastylijskim, rozcieńczonym wodą. Dodatkowo nakłada na nie żółtka jajek. Po upływie kilku minut wszystko spłukuje, a następnie stosuje ocet jabłkowy wymieszany z wodą w proporcjach 1:1. Kobieta zdradziła również, że nie stosuje suszarki do włosów, lecz daje im swobodnie wyschnąć, a pasma szczotkuje raz w tygodniu.

 

Co na temat niekonwencjonalnej metody pielęgnacji włosów sądzą internauci? Opinie są podzielone

Megan Wilson w swoich publikacjach w mediach społecznościowych wielokrotnie zaznacza również, jak ważne jest odżywianie się na co dzień. Jej technika związana z pielęgnacją włosów wzbudziła spore zaciekawienie ze strony internautów. Niektórzy wyrazili chęć wypróbowania jej, inni zaś uznali ją za dziwną.

Twoje włosy są niesamowite.
Muszę to wypróbować.
Jestem pod wrażeniem twoich włosów!
Zdam relację za dwa lata i może moje włosy będą jak twoje.

Pojawiły się też opinie osób, które podzieliły się swoim doświadczeniem.

To było naprawdę popularne dekadę temu i wszystko zależy od Twoich włosów. To zrujnowało moje piękne włosy. Ta metoda może wysuszyć, a jak mieszkasz gdzieś bez wilgotności, włosy stają się okropne.
 
Więcej o: