Zamieniła rozmiar 36 na 46. Dopiero teraz naprawdę lubi siebie. "Młodym dziewczynom jest trudniej"

Dzięki drakońskiej diecie i kilkugodzinnym treningom Scarlett Moffatt przeszła ogromną metamorfozę. Dziś nosi rozmiar 46 i zapewnia, że czuje się ze sobą lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Z perspektywy czasu widzi, ile straciła przez gonitwę za idealną figurą.
Zobacz wideo Karolina Malinowska o body positive. "Znam piękne modelki plus size"

Scarlett Moffatt to brytyjska osobowość telewizyjna. Popularność przyniósł jej program "Gogglebox", a od niedawna pojawia się w programie BBC "Pilgrimage". Kilka lat temu nosiła rozmiar 46 i nie była zadowolona ze swojej sylwetki. Zaczęła ćwiczyć kilka godzin dziennie i spożywać zaledwie 700 kalorii w ciągu dnia. Udało jej się schudnąć, ale zgubione kilogramy szybko wróciły. Scarlett zapewnia, że obecnie czuje się o wiele lepiej niż wtedy, gdy schudła do rozmiaru 36.

"Teraz młodym dziewczynom jest trudniej. Żyjemy w czasach, w których wygląd ma znaczenie"

Jeszcze kilka lat temu wszyscy byli pod wrażeniem spektakularnej przemiany Scarlett Moffatt, która schudła ponad 20 kg. Prezenterkę dopadł jednak efekt jojo, w wyniku czego wróciła do swojego poprzedniego rozmiaru. W rozmowie z portalem The Sun przyznała, że dziś ma zupełnie inne myślenie. Najważniejsze są dla niej zdrowie i akceptacja własnego ciała. Scarlett zależy też na wspieraniu innych kobiet, które mierzą się z krytyką dotyczącą ich wyglądu. - Teraz młodym dziewczynom jest trudniej, ponieważ kiedy byłam dzieckiem, nie było mediów społecznościowych, a ludzie nie myśleli tak bardzo o swojej estetyce. To naprawdę na nich wpływa teraz i musi być trudne, ponieważ żyjemy w czasach, w których wygląd ma znaczenie. - powiedziała.

 

Ciałopozytywność, pewność siebie i samoakceptacja. Tym kieruje się obecnie Scarlett

Prezenterka w dzieciństwie cierpiała na porażenie Bella. Choroba powodowała osłabienie mięśni twarzy, paraliż i tiki. - Czuję, że dlatego robię tak wiele selfie. Kiedy byłam młodsza, nie robiłam zbyt wielu zdjęć, więc teraz robię to celowo, żeby czuć się dobrze ze sobą. - przyznała. Dzięki temu Moffatt nauczyła się kochać to, jak wygląda i zachęca do tego innych. Na swoim Instagramie Scarlett dzieli się z internautami swoimi doświadczeniami. Obserwuje ją ponad 2,3 mln odbiorców.

 

Więcej podobnych treści przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: