Kobieta znalazła w torbie 15 tysięcy dolarów. Jej reakcja rozbroiła internautów

Takie historie przywracają wiarę w ludzi. Niejedna osoba zachowałaby się zupełnie inaczej, widzą torbę wypchaną pieniędzmi. Jednak ta Amerykanka od razu zareagowała uczciwie.

W Polsce znane jest powiedzenie: „Znalezione, niekradzione", dosyć głupie i mało empatyczne. W dobie internetu właścicieli danej zguby można szybko odnaleźć i oczywiście zawsze też można skorzystać z pomocy policji. Być może poratujemy kogoś, kto znalazł się w naprawdę trudnej sytuacji. Takimi pobudkami kierowała się pewna mieszkanka Michigan.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz ocenia stylizacje gwiazd sprzed lat

Dziwny pakunek na stacji. Dianne szybko zareagowała

Dianne Gordon codziennie pokonywała pieszo tę samą trasę do pracy. Kiedyś jeździła samochodem, jednak zepsuł, a ona zupełnie nie miała funduszy na jego naprawę. Teraz uważa, że to prawdziwe zrządzenie losu, bo gdyby jechała autem, historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Gdy wracała z pracy, poczuła się bardzo zmęczona, dlatego postanowiła zrobić przystanek i weszła do stacji benzynowej. Przy wejściu zauważyła dziwnie wyglądającą reklamówkę. Zawartość okazała się szokująca, była po brzegi wypełniona banknotami. Choć sama była w kiepskiej sytuacji finansowej ani przez chwilę nie pomyślała, żeby zabrać torbę dla siebie.

Nowożeńcy byli poruszeni. Tak, jak i internauci

Dianne natychmiast udała się z nią na komisariat. Policjanci ustalili, że w torbie znajduje się prawie 15 tysięcy dolarów, ale nie tylko. Oprócz tego były w niej kartki z życzeniami ślubnymi. Funkcjonariusze byli w stanie ostatecznie wyśledzić, do kogo należały pieniądze i odkryli, że są to nowożeńcy, którzy pobrali się wcześniej tego dnia. Nowożeńcy byli załamani zgubą, gdy odezwała się do nich policja, wręcz popłakali się ze szczęścia.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Historia zachowania Dianne Gordon szybko została nagłośniona przez media. Żona jednego z policjantów zaangażowanych w sprawę uruchomiła zbiórkę, której celem było zebranie pieniędzy na zakup samochodu dla tej jakże uczciwej kobiety. Internautów bardzo poruszyło zachowanie Dianne, dlatego już cieszy się nowym autem. 

OFERTY AVANTI24.PL: Co kupić na ostatnich dniach wyprzedaży w Mohito?

Więcej o: