Co Madonna zrobiła z twarzą? Ekspertka analizuje jej zabiegi. "Toczy wojnę ze zmarszczkami"

Występ Madonny na gali Grammy 2023 wywołał spore poruszenie. Artystce, która od lat korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, zarzucono, że ma "nową twarz". Ekspertka urodowa wypunktowała zabiegi, którym mogła poddać się ikona popu.

Więcej historii gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl.

64-letnia Madonna pojawiła się na gali Grammy 2023 w czarnym stroju i wywołała spore poruszenie. Fani do tej pory zadają sobie pytanie, kim była kobieta, która przemawiała do nich ze sceny. Pod nagraniem z gali, które zamieściła na swoim profilu na Instagramie, odpowiedziała na zarzuty, że przesadziła z operacjami plastycznymi.

Zobacz wideo Odmieniona Madonna na TikToku
Zamiast skupiać się na tym, co powiedziałam w swoim przemówieniu, wiele osób zdecydowało się mówić tylko o moich zdjęciach z bliska. Zostały wykonane aparatem z długim obiektywem przez fotografa prasowego, a to zniekształciło twarz!

- napisała, a potem dodała:

Ageizm i mizoginia przenikają świat, w którym żyjemy. Świat, który nie szanuje kobiet powyżej 45. roku życia i czuje potrzebę ukarania ich, jeśli ona nadal będzie miała silną wolę, chęć do pracy i żądzę przygód. Nigdy nie przepraszałam za żadne kreatywne wybory, których dokonałam, ani za sposób, w jaki wyglądam lub się ubieram i nie zamierzam zaczynać. Od początku mojej kariery byłam poniżana przez media, ale rozumiem, że to wszystko jest testem i cieszę się, że mogę przecierać szlaki, aby wszystkie kobiety za mną miały łatwiej w nadchodzących latach.

Jej argumenty nie trafiły do grona fanów. "W takim razie przestań udawać, że masz 20 lat i zacznij być dumna ze swojego wieku!" - apelują.

Co Madonna zrobiła z twarzą? Ekspertka analizuje jej zabiegi

Odkąd Madonna skończyła 60 lat, rzadko występuje publicznie, za to aktywnie działa w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie kipi od wyretuszowanych zdjęć, na których wygląda jak 20-latka.

 

Ekspertka od medycyny estetycznej przeanalizowała zabiegi, jakim mogła poddać się Madonna. Według niej botoks jest przyjacielem ikony popu już od 1987 roku. Alice Henshaw zauważyła, że już wtedy gwiazda poprawiała swoje policzki i usta. W ostatnich latach ingerencji w wygląd jest jednak więcej. Jak podkreśliła Henshaw, 64-latka "toczy wojnę ze zmarszczkami".

Opuchnięta szyja w 2020 roku sugerowałaby operację szyi z przeszczepem tłuszczu. Sam wypełniacz nie spowodowałby tak dużego obrzęku. Bardzo napięta skóra twarzy na niedzielnej gali Grammy sugeruje, że jest tuż po operacji. Można zauważyć, że kąt brwi jest bardzo uniesiony. Na policzkach nie ma żadnych śladów zmarszczek

- wyliczała.

Więcej o: