Weź piłeczkę tenisową i potrzyj panele, a podłoga będzie jak nowa. Metoda jest banalna i niezawodna

Czy wiesz co się stanie, jeśli potrzesz piłeczką tenisową panele? Okazuje się, że metoda rozwiąże uciążliwy problem, z którym boryka się wiele pań domu. Sposób jest szybki i nie wymaga dużego wysiłku. Sprawdź, jak to działa i co dokładnie należy zrobić.

TikTok jest kopalnią porad zarówno urodowych, jak i tych, które dotyczą sprzątania. Niektóre triki okazują się na tyle skuteczne, że po ich wypróbowaniu mycie wielu powierzchni już nigdy nie będzie wyglądało tak, jak wcześniej. Jeśli borykasz się z problemem czarnych rys na podłodze, które powstają od pocierania podłogi butami, możesz się ich pozbyć w łatwy sposób. Wystarczy zwykła piłeczka tenisowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Weź piłeczkę tenisową i potrzyj panele. Nieestetyczne ślady od butów szybko znikną

Od jakiegoś czasu na TikToku można znaleźć filmiki ludzi, którzy pokazują, jak efektywnie sprzątać domowe powierzchnie. Nieestetyczne ślady na panelach to utrapienie, zwłaszcza jeśli powstają w wyniku pocierania butami o podłogę, przez co są trudne do usunięcia. Okazuje się, że istnieje prosty trik, który rozwiąże problem. W jednym z filmików zaprezentowała go tiktokerka o nazwie @purdyandfigg. Wystarczy wziąć starą piłeczkę tenisową i potrzeć zabrudzenia, a te zejdą bez większego wysiłku. Dużym ułatwieniem może być przymocowanie kulki do kija od szczotki, dzięki czemu sprzątanie będzie szybkie, sprawne i obejdzie się bez konieczności schylania się.

Edyta HerbuśHerbuś eksponuje biust w sukience. Kiedyś kiczowata, dziś niezwykle modna

Co zrobić z piłkami tenisowymi? Wykorzystaj je na różne sposoby

Piłeczki tenisowe mogą też posłużyć do rozwiązania innych problemów, z którymi boryka się wiele pań domu. Okazuje się, że ten niepozorny przedmiot ma wiele właściwości i sprawdzi się nie tylko do gry w tenisa.

  1. Pranie kurtki puchowej w pralce — Razem z ubraniem wrzuć do bębna 3-4 piłeczki tenisowe. To prosty sposób na naturalne rozbicie wypełnienia kurtki, co zapobiegnie jej uszkodzeniu podczas prania. Pamiętaj jednak, by w pierwszej kolejności zapoznać się z zaleceniami producenta załączonymi do odzieży i upewnić się, że można ją prać w pralce.
  2. Zabierz piłeczkę w podróż — Podczas długiego lotu lub jazdy samochodem czy pociągiem może posłużyć jako lekki, niezajmujący wiele miejsca masażer, który poprawi krążenie krwi i uśmierzy ból kończyn. Sprawdzi się zwłaszcza w masowaniu nadgarstków, stóp czy łydek.

Pomidory - sadzonkiKiedy wysiewać pomidory, by urosły zdrowe i pyszne? Termin coraz bliżej

Więcej o: