Tych błędów nie popełniaj w makijażu! Kojarzą się ze złym gustem i są niemodne. Dodatkowo mogą cię postarzyć

Te trendy w makijażu już dawno powinny odejść do przeszłości, tymczasem wciąż widzimy je na ulicach. Sprawdź, czy nie powielasz tych błędów!

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Błędy w makijażu, które dodają lat, mogą się przydarzyć każdemu. Istnieją jednak trendy, które już dawno powinny odejść w zapomnienie, a w dalszym ciągu wiele kobiet stosuje je w swoim makijażu. Jak ich uniknąć i na co warto zwrócić uwagę podczas wykonywania makijażu? 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas wykonywania makijażu?

Błędy w makijażu mogą wynikać z kilku czynników. Do najważniejszych należą:

  • nieodpowiednio dobrane kosmetyki do typu cery,
  • źle dobrane odcienie podkładów, pudrów i korektorów do typu karnacji,
  • nieumiejętna aplikacja kosmetyków,
  • błędne posługiwanie się akcesoriami do malowania – pędzlami do makijażu, gąbeczkami, etc.

Te błędy można wyeliminować dzięki praktyce oraz edukowaniu się w kwestiach odpowiednich technik nakładania makijażu. Problem pojawia się wtedy, kiedy pomimo umiejętności wykonujemy makijaż, w którym wyglądamy niekorzystnie, myśląc, że działamy na swoją korzyść.

Trend z 2016 roku, który dalej można zobaczyć na ulicach

Stał się popularny dzięki Instagramowi oraz celebrytom takim jak Kardashianki. Mowa tu o przerysowanych mocnych brwiach. Kwadratowe, wyrysowane niczym markerem, z charakterystyczną, kwadratową końcówką, mają dodawać twarzy wyrazistości. Tyle że są całkowicie niemodne i niekorzystne dla naszej urody. Mrożą sztucznością i przytłaczają całą twarz. Teraz doceniane są naturalne makijaże, lekko podkreślające urodę. Clean girl aesthetic w swoim minimalizmie podbija teraz internet. 

Jeśli dalej malujesz w ten sposób brwi, pora z tym skończyć!

 

Sztuczne, przedłużone rzęsy jak miotły, które zmniejszają twoje oko

Przedłużone rzęsy jak miotły, nie otworzą twojego oka i nie podkreślą twojej urody. Jeśli chcesz optycznie powiększyć oko postaw na delikatne kępki w kącikach oczu. Sztuczne, nienaturalnie długie rzęsy dają tani i karykaturalny efekt. Codzienne noszenie rzęs znacząco osłabia również nasze naturalne włoski.

 

Źle dobrany, ciężki podkład tworzący efekt maski

Często można zauważyć na ulicy panie z grubą warstwą ciężkiego matowego podkładu. Na ogół nakłada się go myśląc, że ukryje niedoskonałości skóry. Niestety jednak działamy odwrotnie dodatkowo obciążając cerę i pogarszając jej stan.

Wniosek: grubej warstwie „tapety", która całkowicie przykrywa twarz, mówimy zdecydowane „nie". Zamiast kamuflować problemy skórne i kupować coraz to nowsze, kryjące podkłady, zainwestuj w dobre kosmetyki do pielęgnacji.

 
Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka korzysta z medycyny estetycznej?

OFERTY AVANTI24.PL: W co się ubrać po 50-tce wiosną? Te komplety dodadzą szyku i klasy! Przepis na codzienny styl

Więcej o: