Te ubrania postarzają i optycznie dodają kilogramów. Dojrzałe kobiety powinny ich unikać

Niektóre ubrania są w stanie wizualnie dodać lat lub kilogramów noszącym je ludziom. Poznaj najczęstsze błędy w stylizacji, które popełniają dojrzałe kobiety. Zamiast nich zdecyduj się na inne kolory i dodatki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre ubrania, choć prezentują się pięknie na wieszakach i wystawach, potrafią optycznie postarzać wygląd i pogrubiać sylwetkę. Nawet modne w ostatnich latach stylizacje mogą być nieodpowiednim wyborem dla dojrzałych kobiet. Jakiej odzieży i dodatków powinny unikać? Oto najczęstsze błędy.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia stare stylizacje. "Pierwszy i ostatni raz miałam tę torebkę, chociaż kosztowała fortunę"

Ubrania oversize i długie spódnice to błąd. Nie powinny się znaleźć w szafie dojrzałych kobiet

W ostatnich latach za duże ubrania weszły w modę i zagościły w wielu szafach. Obszerne kurtki, bluzy czy spodnie to ciekawa stylizacja, niestety w przypadku dojrzałych kobiet. Ten rodzaj odzieży maskuje naturalne kształty, co może sprawić, że będziesz wydawać się starsza, niż jesteś w rzeczywistości. Co gorsza, sylwetka ukryta pod warstwami ubrań wydaje się cięższa o kilka kilogramów. Jeśli chcesz tego uniknąć, kontruj oversizowe stylizacje z dopasowanymi do ciała elementami stroju, np. zbyt dużą bluzę z wąskimi spodniami.

Długie spódnice to kolejny element garderoby, który wizualnie postarza i dodaje kilogramów. Jeśli sięgają za kolano, mogą sprawić, że będziesz wyglądać po prostu staroświecko i zbyt poważnie. Długi krój zasłania naturalny kształt nóg, przez co wydają się grubsze.

Jakich dodatków unikać? Perły i grube skarpetki to nie najlepszy pomysł

Perły przez wiele osób uważane są jako elegancki dodatek do poważnych stylizacji. W rzeczywistości potrafią jednak dodać nam co najmniej kilka lat. W wielu przypadkach nie pasują do wieku noszącej je osoby. Symbol elegancji nie jest najlepszym dodatkiem na co dzień.

Podobnie jest z grubymi skarpetkami. Choć są cieple i przyjemne, ubieranie ich na wyjście ze znajomymi, czy elegancką imprezę nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej zostawić je do sportowych lub domowych stylizacji, kiedy zależy nam na wygodzie i komforcie.

Więcej o: